Strona główna / Życie / Być w kontakcie / Poczta elektroniczna – emailRight menu

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Kontakt z rodziną za pośrednictwem poczty elektronicznej

Zespół Polkadot

07.05.2010

Poczta elektroniczna jest jedną z najszybszych form przesyłania wiadomości (zwanej potocznie email lub mail) do adresata, który również posiada konto internetowe.

Przesłanie internetowego listu trwa zaledwie kilka sekund. Dodatkowo można przesyłać załączniki, a w nich np. zdjęcia czy dokumenty.

Kafejki internetowe

Internet jest bardzo popularnym medium w UK i raczej nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem kafejek internetowych. Są one prowadzone zarówno przez prywatne osoby, jak i przez wielkie sieci jak: easyInternet (należąca do właściciela linii lotniczych easyJet) czy Internet Exchange.

Koszt połączenia rozciąga się w granicach od 1 do 5 funtów za godzinę. Jeśli mamy zamiar często korzystać z usług danego miejsca, dobrze zapytać o zniżki dla stałych klientów – będzie trochę taniej.

Biblioteka - internet w UK za darmo

Miejscem, gdzie korzystać z Internetu możemy za darmo, jest biblioteka. By zapisać się do niej potrzebne nam będzie potwierdzenie adresu (proof of address) w postaci rachunku np. za gaz czy elektryczność lub oficjalnego potwierdzenia, że odprowadzamy podatek lokalny (council tax). Jeśli nie posiadamy takich dokumentów, możemy spróbować przedstawić pisemne poświadczenie od osoby wynajmującej nam mieszkanie.

Czas korzystania z Internetu w brytyjskich bibliotekach to zazwyczaj jedna godzina (w niektórych miejscach do dwóch godzin). Lepiej uprzednio zarezerwować komputer na konkrętną godzinę.

By znaleźć bibliotekę można udać się na stronę UpMyStreet. W okienko oznaczone „location” trzeba tam wpisać nazwę lub kod miejsca zamieszkania, następnie z menu „Explore” po lewej wybrać opcję „Find my nearest”, a potem w okienko „Find” wpisać słowo - library. Jeśli mieszkamy w dużym mieście, a zależy nam na znalezieniu biblioteki położonej jak najbliżej naszego lokum, w okienko poniżej, opatrzone tytułem „Near...” musimy też wpisać swój kod pocztowy. Uzyskamy wtedy gotową listę najbliższych bibliotek z ich adresami. Warto zapamiętać adres tej strony internetowej – na pewno przyda się nam w wielu innych sytuacjach.

Internet w domu

Jeśli zbyt męczące jest dla nas korzystanie z Internetu poza domem, jest na to rozwiązanie – stałe łącze w domu. Koszt nie jest duży, najtańszy broadband w Wielkiej Brytanii oferuje między innymi Talk Talk Broadband – przez pierwsze 3 miesiące dostęp do internetu jest darmowy, przez pozostały okres wynosi £6.99. Jeśli mieszkasz ze znajomymi, rozłożenie kosztów pomoże dodatkowo obniżyć opłaty. Dostęp do Internetu można też uzyskać za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej. Niektóre z nich jak Orange, swoim klientom z wykupionym określonym abonamentem oferują broadband za darmo.

Najpopularniejsi w UK dostawcy internetu to między innymi:

Talk Talk Broadband

BT Total Broadband

Plus.net

Virgin Media

Pełną listę firm świadczących usługi dostępu do Internetu w UK można znaleźć na stronie oraz Moneysupermarket.com.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym