Strona główna / Zakupy / Niezbędniki / Konta bankowe i karty płatniczeRight menu


Konta bankowe i karty płatnicze

Zespół Polkadot

02.03.2010

Dowiedz się, gdzie możesz otworzyć konto bankowe i jak zdobyć kartę płatniczą.

Cztery największe banki w Wielkiej Brytanii, zwane „wielką czwórką” (the big four), to:

Do grupy pozostałych mniejszych banków należą:

Niektóre z usług bankowych, takie jak wypłata pieniędzy z bankomatu, przesyłanie pieniędzy, wymiana walut, można również uzyskać w większych oddziałach poczty (Post Office).

Jeśli otworzysz już konto bankowe, następna rzecz jakiej będziesz potrzebować to karta płatnicza (debit card) Visa, Mastercard lub Maestro. Posiadanie jej pozwoli Ci na robienie zakupów w większości sklepów i – co najważniejsze – przez internet. Kupowanie rzeczy przez internet jest zazwyczaj tańsze niż w normalnych sklepach, więc posiadanie karty debetowej pozwoli Ci zaoszczędzić ciężko zarobione pieniądze.

Większość banków jest niestety nieco ostrożna w wydawaniu kart debetowych nowym klientom (nie wiedzieć czemu – w końcu to nasze pieniądze!). Nie przejmuj się jednak, jeśli nie możesz otrzymać karty debetowej w Twoim banku, są inne sposoby. Istnieją np. karty płatnicze z tak zwaną usługą „prepaid”, czyli dostępne po wcześniejszym „doładowaniu”. Karty tego typu działają w sposób zbliżony do kart telefonów komórkowych np. typu Tak Tak. Doładowujemy konto takiej karty na dowolną kwotę i możemy korzystać z niej w sposób zbliżony do karty płatniczej, np. Maestro.

Najbardziej znane karty płatnicze „prepaid” to:

Jedyną wadą korzystania z takiej karty płatniczej jest to, że przy dokonywaniu transakcji mogą być odtrącana niewielka prowizja. Więcej szczegółów oraz możliwość zamówienia można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych kart.

Drukuj Wyślij znajomym