Right menu


Buty / Shoes

Zespół Polkadot

27.09.2010

W brytyjskich sklepach wybór stylów, wzorów i kolorów obuwia jest przeogromny.

Popularne sklepy z obuwiem to: Office Shoes, Dune, Faith, Shelly’s, Clark’s, Aldo, Barratts, Nine West, Ecco, Schuh, Ravel. Nieco droższe, stylowe modele znajdziemy w Kurt Geiger oraz L.K.Bennett (klasycznie i dziewczęco).

Również wiele sklepów odzieżowych ma w sprzedaży buty, które można dobrać do nowej garderoby. Są wśród nich na przykład: Top Shop, New Look, Dorothy Perkins, Miss Selfridge, River Island, Zara, Gap, czy Marks & Spencer.

Obuwie sportowe można zakupić między innymi w sklepach J-D Sports, Foot Locker, Size?, Office, lub, jak w przypadku marek takich jak: Puma, Nike, Reebok, Adidas, Lacoste, czy Diesel, bezpośrednio w sklepach firmowych.

Osoby o wyjątkowo małych lub dużych stopach mają często duże problemy ze znalezieniem odpowiedniego obuwia. Poniżej podajemy listę miejsc oferujących niestandardowe rozmiary.

Dla dużej stopy:

Barratts – obuwie dostępne w rozmiarach do 43 (UK 10);
Clarks – obuwie do rozmiaru 45 (UK 12);
Evans – dostępne rozmiary do 43 (UK 10). Sklep ten specjalizuje się w sprzedaży ubrań i akcesoriów dla osób o dużych rozmiarach. Ich buty są szczególnie dobre dla posiadaczek szerokich stóp;
Faith – umożliwia zakup niektórych z modeli do rozmiaru 42 (UK 9);
Crispinsshoes – jak na razie otwarty jest tylko jeden sklep tej firmy mieszczący się w Londynie, możliwy jest jednak zakup ich obuwia przez internet i drogą pocztową korzystając z katalogu. Dostępne rozmiary do 45 (UK 12).

Dla małej stopy:

Barratts – udostępnia rozmiary od 34 (UK 1);
New Look – niektóre z modeli dostępne w rozmiarach 36 (UK 3);
The Little Shoes Shop – tylko jeden w Londynie, mieszczący się niedaleko stacji metra Edgware Road oraz Marylebone. Wart odwiedzenia, zwłaszcza w czasie sezonu przecen. Na stronie internetowej sklepu istnieje możliwość zamówienia bezpłatnego katalogu.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym