Strona główna / Zakupy / Kącik wiadomości / Matthew Williamson dla H&MRight menu


Matthew Williamson dla H&M

Zespół Polkadot

15.05.2009

Po japońskim domu mody Comme des Garçons *, zaproszenie do stworzenia kolejnej linii ubrań...

dla szwedzkiej firmy H&M otrzymał brytyjski projektant Matthew Williamson.

Sklep H&M na Regent Street w Londynie fot: MS

Sprzedaż kolekcji jego autorstwa rozpocznie się 23 kwietnia w wybranych sklepach H&M i początkowo dotyczyć będzie tylko ekskluzywnej linii damskiej. W połowie maja do wszystkich sklepów na całym świecie ma trafić druga odsłona kolekcji letniej dla kobiet i mężczyzn.

Matthew Williamson jako projektant oraz twórca własnej marki zadebiutował w 1997 roku, w wieku zaledwie 25 lat. Jego kolekcje znane są z niezwykle barwnej kolorystyki, wyraźnych wzorów, cekinów oraz inspiracji dalekim wschodem. Znakiem rozpoznawczym jego stylu są w szczególności sukienki, bardzo kobiecie i sexowne, a jednocześnie subtelne i wyrafinowane. Jego ubrania noszą tak znane osobistości jak: Sienna Miller, Keira Knightley, Kate Hudson, Gwyneth Paltrow, Madonna, Sarah Jessica Parker.

Niestety, nie każdy dysponuje budżetem gwiazd. Kolekcja zaprojektowana dla sieci H&M może być więc wspaniałą szansą na zdobycie choć jednej rzeczy z metką słynnego designera, która z pewnością rozpromieni naszą letnią garderobę. Na uwagę zasługuje również fakt, iż wraz z kolekcją dla H&M Williamson zadebiutuje jako projektant mody męskiej.

A jeśli nie chcemy czekać tak długo, zajrzyjmy do domu handlowego Debenhams, dla którego Matthew Williamson od kilku lat projektuje specjalną linię ubrań Butterfly o przystępnych cenach. Oprócz modeli linii damskiej, znajdują się w niej również elementy linii dziecięcej.

Chcesz dodać coś od siebie lub zadać pytanie? Dołącz do naszego forum!

* Wcześniej do współpracy z H&M byli zaproszeni między innymi: Karl Lagerfeld, Viktor & Rolf, Stella McCartney, Madonna, Roberto Cavalli.

Artykuł powstał z wykorzystaniem informacji zawartych na stronie www.hm.com.

Drukuj Wyślij znajomym