Strona główna / Zakupy / Kącik wiadomości / Jak być ekspertem od zakupówRight menu


Jak być ekspertem od zakupów

Zespół Polkadot

28.07.2010

Rady jak kupować mądrze z przyjemnością i tak by być zawsze "trendy".

10 rad na robienie zakupów jak ekspert:

1. Planuj zawczasu. Zrób przegląd w szafie, zorientuj się czego tak naprawdę potrzebujesz. Dowiedz się co jest modne, przejrzyj kobiece magazyny, lub zerknij na strony internetowe np. swoich ulubionych sklepów.

2. Wybierając się na długie zakupy ubierz się w wygodne rzeczy i takie które łatwo Ci będzie zdjąć w przymierzalni i założyć z powrotem. Pamiętaj o wygodnych butach!

3. Jeśli to możliwe wybierz się na zakupy przed południem najlepiej zaraz po otwarciu sklepów, Twój umysł jest wypoczęty, a sklepy mniej zatłoczone.

4. Na zakup butów lepiej wybrać się pod koniec dnia. Nasze stopy po całym, aktywnym dniu są trochę spuchnięte i lepiej jest dobrać odpowiedni, komfortowy rozmiar.

5. Eksperymentuj, sięgaj po nowe kolory, kroje. Nie chodzi o coś ekstremalnego, lecz o coś co choć odrobinę pomoże Ci uniknąć rutyny.

6. Jeśli na półce brakuje Twojego rozmiaru, nie krępuj się poprosić kogoś z obsługi sklepu o pomoc.

7. W okresie wyprzedaży, jakkolwiek jest to kuszące, lepiej nie kupować „najgorętszych trendów” aktualnego sezonu, w przyszłym bowiem mogą one być już nie modne. Najlepiej w czasie przecen skupić się na produktach uniwersalnych.

8. Jeśli planujesz zakup dodatków do jakiejś rzeczy, np. chcesz dobrać buty do sukienki, lepiej mieć ją przy sobie, będzie Ci łatwiej wybrać odpowiedni kolor.

9. Nie kupuj w pośpiechu.

10. Jeśli nie jesteś pewna zakupu jakiejś rzeczy, nie decyduj się. Możesz zawsze poprosić kogoś z obsługi sklepu o odłożenie danej rzeczy do przechowania np. na następny dzień.

Masz jakieś swoje sposoby na robienie zakupów? Opowiedz nam o nich. Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym