Strona główna / Zakupy / Jedzenie i picie / Kuchnie świataRight menu


Kuchnie świata / World Cuisine

Zespół Polkadot

25.11.2009

Gdzie znaleźć egzotyczne składniki oraz przepisy na smaczne potrawy.

 


Jedną z zalet życia w wielokulturowym społeczeństwie jest to, że możesz spróbować potraw pochodzących z wielu zakątków świata.

Nawet najmniejsze miasteczko w UK będzie mieć chińskie „takeway”, indyjską restaurację, nie wspominając o tureckim kebabie czy włoskiej pizzerii. Lecz oprócz tych najbardziej znanych kuchni narodowych jest jeszcze wiele innych ciekawych i wartych poznania.

Niektóre z egzotycznych potraw mogą wyglądać dla nas „podejrzanie” lub być dziwnie doprawione, no i nie zawsze do ich konsumpcji będziemy używać noża i widelca, ale warto się nie zniechęcać i próbować! Dla przykładu – jedzenie tajskie. Może być trochę ostre dla przyzwyczajonych do kuchni polskiej, lecz jeśli na początek wybierzesz trochę łagodniejsze dania jak Thai Green Curry lub Pad Thai będzie to doskonałe przygotowanie do zasmakowania bardziej pikantnych dań.

Jedzenie na mieście może nadszarpnąć nieco emigrancki budżet, więc czemu by nie przygotować czegoś egzotycznego we własnej kuchni? W większości miast można znaleźć wiele sklepów oferujących produkty dla różnych narodowości, jak chociażby indyjskiej, marokańskiej, chińskiej. Jest już również całkiem sporo polskich sklepów, więc problem tęsknoty za kiełbasą krakowską lub oscypkiem może być bardzo prosto rozwiązany.

Takie specjalne sklepy najłatwiej znaleźć w dzielnicach uważanych za charakterystyczne dla danych narodów. Również wiele supermarketów zapewnia spory wybór składników i przypraw z wielu krajów.

Przebywając w UK na pewno poznasz wielu ludzi z innych części świata. Czemu by nie zorganizować jakiegoś wieczorku wymiany kulturowo-kulinarnej? Tylko nie przejmuj się, jeśli np. Twoi znajomi z Korei do pierogów, których przygotowanie zajęło Ci pół dnia dodadzą sosu sojowego ;).

Dobre adresy:

Carluccio’s – sieć sklepów oraz restauracji oferujących tradycyjną kuchnie włoską.

The Spice Shop (Londyn) – oferuje duży wybór przypraw z wielu zakątków świata.

Whittard of Chelsea – sieć sklepów dostępnych w całym kraju z tradycyjna brytyjską herbatą, kawą i akcesoriami niezbędnymi do ich przygotowania.

Borough Market (Londyn) – jeden z największych na świecie i uważany za najlepszy w UK market gdzie odbywa się sprzedaż produktów spożywczych, dań i przypraw z całego świata.

Drukuj Wyślij znajomym