Strona główna / Zakupy / Czas wolny / Najpopularniejsze księgarnieRight menu


Najpopularniejsze księgarnie w Wielkiej Brytanii

Zespół Polkadot

02.09.2016

Na brak książek na Wyspach nie można narzekać. Przeciwnie, problemem może stać się...

wybranie spośród tysiąca dostępnych w księgarniach jednego tylko tytułu w interesującej nas dziedzinie. Dla przykładu, po wpisaniu hasła „bussines English” w wyszukiwarkę strony internetowej księgarni Waterstones otrzymamy „skromną” liczbę około 447 tytułów. Nadmiar wyboru może doprowadzić więc do lekkiego zawrotu głowy.

Duży wybór książek, oprócz wspomnianej sieci księgarni Waterstones, oferują między innymi księgarnie: Foyels, Blackwells, czy WH Smith. Większość z nich udostępnia opcję internetowego wyszukiwania tytułów książek oraz ich zakupu. Jest również wiele mniejszych, niezależnych księgarni.

Jeśli poszukujemy jakiegoś specjalnego tytułu w starszym wydaniu lub po prostu mamy ograniczony budżet - możemy wybrać się do sklepików z używanymi książkami (warto szukać szczególnie tzw. charity shops) lub antykwariatów. W Londynie wiele takich punktów można znaleźć na Charing Cross Road.

Za tańszymi książkami warto również rozejrzeć się na stronach Amazon oraz eBay.

Lista najpopularniejszych księgarni w UK

Waterstone

Jedna z największych sieci księgarni w UK, posiadająca około 350 sklepów i oferująca bogaty wybór tytułów z każdej dziedziny.

WH Smith

Sieć posiadająca sklepy w centralnych punktach miast jak: dworce, lotniska itp.

Foyles

Ponad 100 lat tradycji w nowoczesnym wydaniu. Najbardziej znany i najstarszy sklep znajduje się na Charing Cross w Londynie.

Daunt Books

Tradycyjnie specjalizująca się w książkach podróżniczych. Przymusowy przystanek dla miłośników książek - sklep na ulicy Marylebone w Londynie. 

Blackwell

Specjalizuje się głównie w książka akademickich, naukowych, specjalistycznych.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym