Strona główna / Start / Doświadczenia innych / Transmisja pożegnania z Krakowa dla zagranicyRight menu

Warehouse Fashions Limited

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Transmisja pożegnania pary prezydenckiej dla internautów zza zagranicy

Zespół Polkadot

18.04.2010

Tvp.pl i info.tvp.pl bezpłatnie udostępnią zagranicznym użytkownikom transmisję...

Polonia w Lonynie składa hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem

niedzielnej uroczystości pogrzebu pary prezydenckiej. Ceremonia pożegnania rozpocznie się o godz. 14.00 czasu polskiego (o 13.00 czasu brytyjskiego) mszą świętą pod przewodnictwem kardynała Angelo Sodano. Po niej, o godz. 15.30 (14.30 czasu brytyjskiego), z Bazyliki Mariackiej wyruszy uroczysty orszak pogrzebowy, który ulicą Grodzką przejdzie do Katedry na Wawelu. Tam liturgię pogrzebową w obecności najbliższej rodziny poprowadzi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

Maria i Lech Kaczyńscy zostaną pochowani w krypcie na Wawelu, obok spoczywającego tam Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nad ich sarkofagiem wmurowana zostanie tablica upamiętniająca wszystkie 96 ofiar smoleńskiej katastrofy samolotu Tu-154.

Tvp.pl i info.tvp.pl transmitować będą przygotowania do pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich z Warszawy i Krakowa oraz relacjonować przebieg uroczystości z uczestnictwem najważniejszych gości z zagranicy.

Pożegnaniu pary prezydenckiej będą towarzyszyć materiały wspomnieniowe.

Transmisję będzie można oglądać w internecie na stronach www.tvp.pl oraz www.tvp.info. Nie będzie ona dostępna na terytorium obu Ameryk.

Swój udział w uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej potwierdzili przedstawiciele 98 państw. Jednak ze względu na zagrażające bezpieczeństwu lotów pyły unoszące się w powietrzu po niedawnym wybuchu wulkanu w Islandii, ruch lotniczy w znacznej część Europy, w tym w Polsce, został wstrzymany. Przybycie wielu delegacji stoi pod znakiem zapytania.

Na niedzielne uroczystości planują przybyć m.in.: prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, sekretarz stanu Hilary Clinton, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew, królowa Danii Małgorzata II, król Szwecji Karol XVI Gustaw, szef NATO Anders Fogh Rasmussen, Książę Walli Karol.

Pomimo trudności, uroczystości pogrzebowe nie zostaną przesunięte. – Wolą rodziny pary prezydenckiej jest to, aby w żadnych okolicznościach data pogrzebu nie uległa zmianie – komentował Jacek Sasin z Kancelarii Prezydenta

Transmisja pogrzebu na Trafalgar Square w Londynie

Polonia w Londynie będzie mogła wspólnie uczestniczyć w Ostatniej Drodze prezydenckiej pary podczas transmisji pogrzebu na specjalnym ekranie ustawionym na Trafalgar Square. Inicjatywa zorganizowana przez Obywatelski Komitet Obchodów Żałoby Narodowej w Londynie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00. Więcej informacji na stronie www.pozegnajprezydenta.org.uk

Źródło: tvp.pl, PAP, pozegnajprezydenta.org.uk

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum.

Drukuj Wyślij znajomym