Strona główna / Rozrywka / Kino i teatr / „Ostatnia rodzina” w kinach w UK i IrlandiiRight menu

Warehouse Fashions Limited

„Ostatnia rodzina” w kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii w listopadzie

Anna Hajzik

12.10.2016

Zwycięzca festiwalu filmowego w Gdyni zostanie wprowadzony do kin sieci Odeon w Wielkiej Brytanii i Irlandii od 4 listopada.

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Film wygrał właśnie Złote Lwy dla najlepszego filmu, a także nagrodę publiczności, dziennikarzy i nagrody aktorskie dla Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni, a w sierpniu nagrodę dla najlepszego aktora dla Andrzeja Seweryna na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

„Ostatnia rodzina” jest jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Dystrybucja polska, która rozpoczeła się 30 września obędzie się na ponad 200 ekranach w całym kraju, co czyni ją jedną z największych kampanii dla polskich filmów w tym roku.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii film będzie pokazywany w 15 miastach (Belfast, Bristol, Dundee, Edynburg, Hull, Kingston, London, Leeds, Manchester, Milton Keynes, Oxford, Sheffield, Southampton),  z angielskimi napisami, czyli w podobnym modelu, w jakim wprowadzani byli popularni „Bogowie” Łukasza Palkowskiego.

Dokładne informacje na temat miast i kin, w których pokazany zostanie film na stronie sieci Odeon i na fanpage’u filmu Ostatnia Rodzina.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym