Strona główna / Rozrywka / Kino i teatr / Kina w Wielkiej BrytaniiRight menu

Warehouse Fashions Limited

Kina w Wielkiej Brytanii

Zespół Polkadot

04.06.2010

Dokąd się wybrać i jak znaleźć informację na temat: co, gdzie i kiedy?

Sławnym miejscem gdzie odbywają się uroczyste premiery najnowszych produkcji filmowych jest Leicester Square. Czerwone dywany po których w blasku fleszy paparazzich kroczą aktorzy promowanych filmów są rozwijane przed kinem Empire lub położonym blisko niego kinem Odeon.

Większość dzielnic Londynu ma swoje lokalne kina. Popularne kina oferujące najnowsze produkcje to multipleksy Odeon, Cineworld.

Jest również wiele kin posiadających ofertę dla miłośników mniej komercyjnych produkcji należą do nich między innymi: National Film Theatre, Curzon, prezentujące francuską kinematografię kino Cine Lumiere, Riverside Studios Cinema gdzie organizowany jest między innymi polski przegląd filmowy.

Informacje na temat repertuaru filmowego oraz kin

By sprawdzić repertuar brytyjskich kin najlepiej udać się na strone BBC.

By znaleźć lokalne kino najlepiej udać się na stronę Yellow Pages, lub UpMyStreet.

Informacje na temat multipleksu Odeon.

Informacje na temat repertuaru filmowego oraz kin w Londynie

Informacje na temat dobywających się seansów znajdziecie również w lokalnych gazetach szczególnie warto rozejrzeć się za tymi darmowymi jak: Time Out , All in London.

Kino na budżecie

Niektóre kina jak Cineworld wprowadziły specjalny karnet tzw. Cineworld Unlimited Card na który można wybrać się do kin tej sieci dowolną ilość razy i w dowolnej porze dnia płacąc £13.50 funtów miesięcznie (z wyłączeniem kin na West End) lub £14.99 na wszystkie kina tej sieci w UK i Irlandii. Opłata będzie pobierana miesięcznie z konta direct debit. Należy jednak wziąść pod uwagę, że umowę na karnet Cineworld podpisuje się na rok czasu.

Przy wielkiej miłości do kina i chęci częstego uczestnictwa w seansach przez cały rok, ta oferta może się opłacać. Zakup karnetu możliwa w kinach tej sieci. Więcej informacji na stronie internetowej sieci Cineworld.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym