Strona główna / Rozrywka / Kino i teatr / Kalendarz wydarzeń filmowychRight menu

Warehouse Fashions Limited

Kalendarz wydarzeń filmowych w Wielkiej Brytanii

Zespół Polkadot

25.08.2010

Najważniejsze festiwale i przeglądy filmowe odbywające się w UK.

British Academy Film Awards
Londyn, luty

Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna przyznaje corocznie nagrody w dziedzinie sztuki filmowej, telewizyjnej oraz mediów interaktywnych. Uroczysta gala rozdania nagród filmowych odbywa się w lutym i jest jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w brytyjskiej kinematografii. Zwykło się uważać, że wyniki BAFTY są ważną wskazówką kto ma szansę otrzymania amerykańskiego Oskara.
Strona Bafta

Glasgow Film Festival
Glasgow, 17 - 27 luty 2011

Program tego młodego szkockiego festiwalu (pierwszy odbył się 2005 roku) oferuje szeroki wybór filmów światowej kinematografii uznanych twórców i debiutantów.
Strona Glasgow Film Festival

Bradford Film Festival
Bradford, marzec

Na Odbywający się od 1995 roku festiwalu prezentowane są stare i nowe dzieła filmowe z całego świata. Corocznie podczas przeglądu przyznawane są nagrody za dorobek życiowy w dziedzinie kinematografii.
Strona Bradford Film Festival

Belfast Film Festival
Belfast, kwiecień

Najważniejszy w Irlandii Północnej festiwal filmowy, prezentujący filmy fabularne, krótkometrażowe oraz dokumentalne.
Strona Belfast Film Festival

Polski Festiwal Filmowy
KINOTEKA 9th Polish Film Festiwal
Londyn,

Festiwal odbywający się od 2002 roku i rosnący w siłę z każdym kolejnym, cieszy się zainteresowaniem nie tylko publiczność polskojęzycznej. Podczas przeglądu prezentowane są najlepsze polskie filmy fabularne, dokumentalne jak również produkcje animowane z ostatnich lat.
Strona KINOTEKA 6th Polish Film Festiwal

Rushes Soho Shorts
Londyn, czerwiec - lipiec

Coroczne wydarzenie odbywające się w kinach, salach projekcyjnych, kafejkach i barach dookoła londyńskiej dzielnicy Soho. W czasie przeglądu prezentowane są filmy krótkometrażowe uznanych twórców filmowych oraz debiutantów z całego świata. Wstęp na większość projekcji jest darmowy.
Strona Rushes Soho Shorts

Edinburgh International Film Festival
Edinburgh, lipiec

Zapoczątkowany w 1947 roku, jeden z najstarszych odbywających się nie przerwanie każdego roku festiwali na świecie. W początkowych latach istnienia przegląd obejmował głównie filmy dokumentalne dotyczące tematyki II Wojny Światowej. Podczas prawie półwiecznej historii festiwal ten przeszedł kilka transformacji, dziś jest on jedną z najważniejszych imprez prezentujących największy dorobek brytyjskiej i światowej kinematografii.
Strona Edinburgh International Film Festival

London Film Festival
Londyn, 13 - 28 październik

Podczas trwającego 2 tygodnie festiwalu prezentowane jest około 300 filmów z całego świata. Jest to również szansa zobaczeni wielu sławnych postaci ze świata kina, które uczestniczą w tym wydarzeniu.

Po zakończeniu londyńskiej gali festiwal wyrusza w trasę po Wielkiej Brytanii podczas której prezentowane są głównie filmy młodych twórców wyróżnionych podczas przeglądu.
Strona London Film Festival

Raindance Film Festival
Londyn, wrzesień - październik

Festiwal kina niezależnego nawiązujący do słynnego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance (Slamadance), którego pomysłodawcą był Robert Redford. Prezentuje on produkcje początkujących, niezależnych twórców filmowych z całego świata.Impreza ma formę konkursu, w którym wyłaniane są najlepsze obrazy debiutanckie.

Oprócz projekcji filmów inicjatywa Raindance obejmuje liczne warsztaty i szkolenia z zakresu sztuki filmowej.
Strona Raindance Film Festival

Encounters Short Film Festival
Bristol, listopad

Największy brytyjski przegląd filmów krótkometrażowych podczas którego prezentowane są najlepsze filmy animowane oraz fabularne z całego świata. Impreza odbywa się w mieście Bristol w kinie Watershed Cinema.
Strona Encounters Short Film Festival

Wyszukiwanie wszystkich festiwali:

www.britfilms.com/festivals

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym