Strona główna / Rozrywka / Kino i teatr / „Bitwa Warszawska 1920” w CineworldRight menu

Warehouse Fashions Limited

„Bitwa Warszawska 1920” w Cineworld

Piotr Dobroniak - magazyn COOLTURA

17.09.2011

7 października najnowszy film Jerzego Hoffmana wejdzie na ekrany największej brytyjskiej sieci...

kinowej Cineworld, tydzień po premierze w Polsce.

„Bitwa Warszawska 1920” jest opowieścią o miłości i burzliwych losach bohaterów na tle wojennej zawieruchy. Heroiczne zwycięstwo narodu polskiego nad Rosją Sowiecką jest pokazane oczyma dwójki głównych bohaterów: Oli - tancerki warszawskiego teatru rewiowego (w tej roli debiutuje na ekranie Natasza Urbańska ) i Jana - kawalerzysty, poety, idealisty o socjalistycznych poglądach (gra go popularny aktor młodego pokolenia Borys Szyc).

W filmie występują mega gwiazdy polskiego kina: m.in. Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Adam Ferency, Ewa Wisniewska, Grażyna Szapołowska. Gościnnie rolę kozaka kreuje znany aktor rosyjski – Aleksander Domogarow. Budżet filmu wyniósł 27 mln zł (ponad 9 mln USD).

Wejście „Bitwy Warszawskiej 1920” do powszechnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii jest wydarzeniem historycznym. Film pokazany zostanie w 21kompleksach kinowych Cineworld, równocześnie w 16 miastach.

„Wprowadzenie polskiego filmu do brytyjskich kin wymagało od nas ogromnego wysiłku. Na wymagającym rynku brytyjskim z trudem przebijają się produkcje francuskie, niemieckie czy włoskie. Film Jerzego Hoffmana jest wyjątkowy, bowiem jest to jeden z pierwszych europejskich filmów w 3D, ze zdjęciami znakomitego Sławomira Idziaka, rozpoznawalnego na tym rynku dzięki nominacji do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta „Helikopter w ogniu”. – podkreśla Piotr Grześkiewicz, dyrektor w Cooltura Films Ltd.

Cooltura Films Ltd, dystrybutor filmu na terenie Wielkiej Brytanii, zamierza przyciągnąć do kin zarówno Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczyków.

”Świetne zdjęcia w nowoczesnej technologii 3D, tło historyczne filmu, a także dobra gra aktorska mogą zainteresować brytyjskich widzów. Bez kompleksów wprowadzamy ten film na rynek brytyjski. Polacy w Wielkiej Brytanii będą mieli wyjątkową okazję pochwalić się swoim brytyjskim znajomym zarówno poziomem filmu, jak i samą Bitwą Warszawską, jednym z ważniejszych zwycięstw militarnych Polski.

W Wielkiej Brytanii świadomość znaczenia Bitwy Warszawskiej dla zatrzymania rozlewu komunizmu na Europę, w tym na Wielką Brytanię, praktycznie nie istnieje. Tym ważniejsze jest przyciągnięcie do kin widzów brytyjskich” – dodaje Piotr Grześkiewicz.

Film będzie można obejrzeć w kinach Cineworld w następujących miastach: Londyn, Luton, Northampton, Nottingham, Birmingham, Wolverhampton, Stockport, Bristol, Swindon, High Wycombe, Ashford, Southampton, Liverpool, Sheffield, Glasgow, Edynburg.

Drukuj Wyślij znajomym