Strona główna / Rozrywka / Atrakcje Wielkiej Brytanii / Najciekawsze muzea i galerie w LiverpoolRight menu

Warehouse Fashions Limited

Najciekawsze muzea i galerie w Liverpool

Zespół Polkadot

29.10.2016

Liverpool, miasto kojarzone głównie ze słynnym klubem piłkarskim FC Liverpool, od niedawna to również miasto tętniące życiem kulturalnym i z tej racji wybrane na Europejską Stolicę Kultury w 2008 roku.

Tate Liverpool

Pełniąca rolę centrum sztuki współczesnej, jest jedną z atrakcji nie do pominięcia. Oprócz dzieł znakomitych artystów galeria oferuje różnorodne atrakcje kulturalne, jak wykłady, kursy, szkolenia, pokazy filmowe. Wstęp na ekspozycje stałe jest bezpłatny. Więcej informacji dostępnych jest na stronie galerii.

Strona Tate Liverpool

Liverpool Muzeum

Muzeum Liverpoolu łączy skarby z dziedziny archeologii, etnologii i biologii z najnowszymi nowinkami technicznymi. Zobaczyć tu można niemal wszystko: od żywych okazów niezwykłych insektów (w części zwanej Bug House), po egipskie mumie, odciski stóp dinozaurów czy przestrzeń kosmiczną, którą można podziwiać w dostępnym za darmo Planetarium. Doskonałe miejsce na dłuższą wycieczkę, także dla najmłodszych.

Muzeum otwarte jest codziennie w godzinach od 10 do 17. Wejście darmowe.

Strona Liverpool Muzeum

FACT - the Foundation for Art & Creative Technology

Imponujący kompleks, wokół którego skupia się życie artystyczne i rozrywkowe Liverpoolu, będący jednym z wiodących centrów multimedialnej sztuki wizualnej w Wielkiej Brytanii.

Strona FACT

The Walker Gallery

Powstała w 1972 roku z inicjatywy Jana i Davida Walkerów galeria skrywa pod swym dachem kolekcje wybitnych malarzy brytyjskich i europejskich, głównie XIX i XX wieku, takich jak Gainsborough, Rembrandt czy Poussin. Zbiory tej galerii uważane są za największe w Anglii Północnej.

Strona The Walker Gallery

The Merseyside Maritime Museum

Muzeum Morskie ukazuje ciekawą historię miasta będącego kiedyś jednym z najwspanialszych portów na świecie. Liverpool przez wiele wieków, z racji strategicznego położenia, pełnił rolę przystanku miedzy starym a nowym światem. Prześledzimy więc tu ciekawą, ale i tragiczną zarazem historię transportu niewolników z Afryki. Obejrzeć tu można także pasjonującą ekspozycję poświęconą emigrantom z Europy, których 9 milionów przewinęło się przez miasto po pierwszej wojnie światowej w drodze do Ameryki, Australii i Azji.

Latem część eksponatów muzeum jest prezentowana na wodzie w części zwanej Canning Dock. Muzeum otwarte jest codziennie od 10 do 17.00, wejście darmowe.

Strona The Merseyside Maritime Museum

The Beatles Story - Muzeum Beatlesów

Położone w historycznych Albert Dock muzeum twórczości najsłynniejszego zespołu brytyjskiego pochodzącego właśnie z Liverpoolu zabiera odwiedzających w niesamowitą podróż po życiu i twórczości Beatlesów, muzyce zespołu oraz kulturze tamtych czasów.

Strona The Beatles Story

Drukuj Wyślij znajomym