Strona główna / Rozrywka / Atrakcje Londynu / Romantyczny LondynRight menu

Warehouse Fashions Limited

Romantyczne miejsca w Londynie

Zespół Polkadot

19.11.2013

Jeśli Twój luby nie ma pomysłu na romantyczne spotkanie, lub jeśli to Ty tym razem...

chcesz go zaskoczyć czymś miłym, możesz rozważyć kilka poniższych, sprawdzonych propozycji:

Na spacer nad brzegiem Tamizy
Wielu miłych wrażeń (szczególnie w bezdeszczowy dzień) dostarczyć może spacer nad brzegiem Tamizy. Ciekawych tras do pokonania jest kilka.

Najpopularniejsza z nich rozpoczyna się od stacji metra Westminster, przechodzi przez most na drugą stronę rzeki, a potem wzdłuż niej dociera do Millenium Bridge (można oczywiście przejść ją w odwrotnym kierunku). Po drodze miniemy takie atrakcje jak Big Ben, siedziba parlamentu, galeria Saatchi, karuzela London Eye, budynek National Film Theatre, muzeum Tate Modern, czy Szekspirowski teatr Globe Theatre.

Zakończyć spacer możemy przechodząc po Millenium Bridge na drugą stronę rzeki i docierając do Katedry Świętego Pawła (St Paul's Cathedral). Wzdłuż Tamizy rozstawionych jest wiele ławek, na których można usiąść, by odpocząć i podziwiać panoramę miasta; mieści się tam także wiele kafejek, pubów i restauracji.

Londyn z rzeki
Bardzo ciekawym pomysłem jest przyjrzenie się miastu z innej perspektywy – perspektywy rzeki. Działa kilka firm oferujących rejs statkiem po Tamizie. Popularne trasy to: krótsza, od Tower Bridge do Westminister, i dłuższa, dalej w dół rzeki aż do Greenwich.

Ta druga wyprawa wymaga więcej czasu i nadaje się nawet na całodniowy wypad. W drodze powrotnej z Greenwich dla urozmaicenia można wrócić kolejką Docklands Light Railway. Wymaga to przedostania się na drugi brzeg rzeki, lecz – tu niespodzianka – nie górą, lecz dołem! Pod Tamizą znajduje się specjalny tunel, dzięki któremu możemy pieszo wydostać się na drugą stronę. Podczas podróży kolejką możemy przyjrzeć się z bliska finansowej dzielnicy Londynu Canary Wharf. Będzie to dzień pełen niezapomnianych wrażeń!

Wzgórza i doliny
Primrose Hill - czyli wzgórze pierwiosnka, gdzie z wysokości 63 metrów można podziwiać przepiękną panoramę Londynu. Gdy już nasycicie się widokami, warto wybrać się na spacer po znajdującej się niedaleko malowniczej uliczce Regents Park Road, gdzie może uda się Wam spotkać kogoś z londyńskich „celebrites”.

Jeśli chcecie uciec na łono natury, ale nie za daleko, dobrym pomysłem jest wybranie się do Hampstead Heath to dzielnica w północno zachodnim Londynie, położona na kilku wzgórzach o łącznej powierzchni 3,2 km, w większości pokrytych zielenią. Panująca tam atmosfera pozwoli Wam choć na chwilę skutecznie zapomnieć o zgiełku i chaosie miasta. Często mają tam miejsce ciekawe koncerty i imprezy plenerowe.

Love is (up up up) in the air - London Eye
Dla bardziej spektakularnych wrażeń warto się wybrać na London Eye, gdzie w przeciągu pół godziny można zobaczyć przepiękną panoramę całego miasta. Najlepiej zrobić to w bezchmurny dzień i wybrać porę tuż przed zachodem słońca. Wrażenia są naprawdę niesamowite, a poziom romantyzmu adekwatny do wysokości. Koszt pojedynczego biletu za standardową przejażdżkę to około 13 funtów. Więcej informacji na stronie London Eye.

Zaplanuj podróż

By zaplanować podróż, najlepiej skorzystaj z internetowego serwisu TFL Journey Planner.

Firmy oferujące przewozy statkiem to między innymi City Cruises

Wiele ofert tańszego zakupu biletów do teatrów, na koncerty i inne atrakcje Londynu można znaleźć w serwisie Lastminute.com.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym