Strona główna / Życie / Zdrowie / Jak zarejestrować się do przychodniRight menu

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Jak zarejestrować się do brytyjskiej przychodni

Zespół Polkadot

21.05.2010

Jeśli znajdziemy już lokalną przychodnie do której chcielibyśmy się zarejestrować...

dobrze uprzednio skontaktować się telefonicznie by dowiedzieć czy dana placówka przyjmuje nowych pacjentów.

Następnie udajemy się pod wskazany adres przychodni gdzie w rejestracji otrzymamy formularz do wypełnienia. Pytani w nim jesteśmy zazwyczaj o podanie naszych danych personalnych: imię nazwisko, adres, jak również o historię przebytych chorób przewlekłych, oraz szczepień. Powinniśmy również podać dane dotyczące chorób występujący w obrębie naszej najbliższej rodziny. Dobrze więc dane te przygotować przed wyjazdem z Polski. Wszystko te informacje służą szczegółowemu ustaleniu naszej historii zdrowia ( medical history/medical record).

Wypełniony formularz składamy w recepcji przychodni, powinniśmy również przygotować nasze ID lub paszport oraz poświadczenie adresu (proof of adress) w postaci np. rachunków za gaz lub prąd. Jeśli ich nie posiadamy, można postarać się przedstawić pisemne poświadczenie od osoby od której wynajmujemy mieszkanie.

Następnym etapem rejestracji jest wywiad osobisty ( medical interview/medical examination), który może zostać przeprowadzony podczas składania formularza przez rejestrującą nas pielęgniarkę, lub przez lekarza podczas pierwszej wizyty. W niektórych przychodniach umówieni możemy zostać na rozmowę z menadżerem ośrodka. Wywiad służy ustaleniu naszej historii zdrowia na podstawie danych które umieściliśmy w formularzu i dodatkowych pytań.

Wizyta u lekarza w Wielkiej Brytanii

Na wizytę z lekarzem umawiamy się telefonicznie lub osobiście. W Wielkiej Brytanii bardzo dba się o przestrzeganie godzin wizyty, często nawet kilku minutowe spóźnienie może oznaczać jej utratę. Lepiej jest więc przyjść nieco wcześniej.

Kiedy zjawimy się w przychodni udajemy się do rejestracji by poinformować dyżurującą tam osobę o naszym przybyciu, umieści ona w komputerze nasze imię w kolejce oczekujących, (wiadomość ta zostanie również zanotowana w komputerze naszego lekarza). W momencie nastania naszej kolejki informacja ta wraz z naszym imieniem i nazwiskiem ukarze się na ekranie umieszczonym w poczekalni lub w niektórych placówkach możemy zostać wezwani osobiście przez lekarza.

Czas przeznaczony na wizytę to około 10 minut. Jeśli występuje taka potrzeba lekarz może wysłać cię do specjalisty.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym