Strona główna / Życie / Nauka angielskiego / Nauka angielskiego przez internetRight menu

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Nauka angielskiego przez internet

Matylda Setlak

17.09.2008

Brak czasu lub konieczność dojeżdżania na lekcje nie będą już mogły dłużej być wymówką Polaków zwlekających z nauką języka angielskiego. Dlaczego?

Rozwija się nowa metoda nauki języka za pośrednictwem Internetu, komunikatora Skype oraz real–time sharing software.

Ad_Lib English jest najprawdopodobniej pierwszą polską szkołą językową w Zjednoczonym Królestwie oferującą ten nowatorski sposób nauki języka. Została ona założona przez Polkę Monikę Wojnowską, która ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego.

Polka zauważyła, że wielu mieszkających w Wielkiej Brytanii Polaków, chciałoby polepszyć znajomość języka, jednak szereg czynników, takich jak m.in. brak czasu, konieczność podróżowania na zajęcia oraz wysokie koszty lekcji, są tym, co powstrzymuje ich przez nauką.

- Powszechnie wiadomo, że znaczna grupa Polaków pracuje tutaj w fabrykach, magazynach czy na budowach, nie dlatego, że jest to ich świadomy życiowy wybór, ale tylko dlatego, że nie znają języka na poziomie wymaganym w wymarzonym przez siebie zawodzie – mówi założycielka szkoły językowej. – Naszą misją jest pomagać Polakom osiągać ich potencjał, dlatego obok lekcji języka mamy zamiar oferować również doradztwo zawodowe i coaching – mówi Polka.

Szlifowanie języka w warunkach domowych, bez konieczności dojazdów na lekcje, w preferowanym czasie i z wybraną przez siebie intensywnością powinno przypaść do gustu Polakom mieszkającym na wyspach. Również materiały dydaktyczne, używane podczas lekcji, dotyczą tematów bliskich Polakom mieszkającym w Zjednoczonym Królestwie: wizyta u GP, w Citizens Advice Bureau, związki zawodowe, etc.

Mieszkająca w Londynie, pracująca jako pracownik biurowy, 24-letnia Magda Ostrowska, która zdecydowała się szlifować język za pośrednictwem Internetu wyjaśnia – Nie tracę czasu na dojazdy, nie moknę, bo zapomniałam parasolki i nie muszę chodzić do banku, by zapłacić za lekcje. Po prostu cenię swój czas – komentuje Polka. Magda pracuje nad angielskim, bo jak mówi – Nie ma nic gorszego, niż gdy ktoś kończy w połowie zdania, bo wyczytał w twoim wzroku, że nie za bardzo wiesz, o co chodzi.

Więcej informacji na temat nowej metody nauki języka angielskiego można znaleźć w serwisie internetowym www.adlib-english.com.

Drukuj Wyślij znajomym