Strona główna / Życie / Być w kontakcie / Karta telefoniczaRight menu

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Dzwonienie do Polski za pomocą karty telefonicznej

Zespół Polkadot

07.05.2010

Tradycyjny, telefoniczny kontakt z rodziną i przyjaciółmi w Polsce ułatwi nam korzystanie z karty telefonicznej...

Istnieje wiele rodzajów kart telefonicznych ułatwiających kontakt z krajami całego świata. Najtańszą opcją jest zakup karty, która umożliwia połączenie z konkretną częścią świata – w naszym przypadku z Europą Wschodnią lub bezpośrednio z Polską np.: Eurocity card.

Jak używać karty telefonicznej?

Korzystając z karty telefonicznej można dzwonić z telefonów stacjonarnych, komórkowych budek oraz kabin telefonicznych. Obsługa jej jest prosta, choć czasami wymaga odrobinę cierpliwości.

Na odwrocie karty mamy wymieniony szereg numerów oraz okienko-zdrapkę z ukrytym numerem PIN, które należy zdrapać. Następnie w zależności od kraju, do którego dzwonimy, wybieramy jeden z podanych numerów wyjściowych np. w przypadku rozmowy z Polską należy wybrać numer „national access”. W przypadku rozmowy lokalnej wybieramy numer danego miasta. Numer określony mianem „Free access” umożliwia nam wykonanie rozmowy bez dodatkowych kosztów, jednak czas na rozmowę jest krótszy.

Dlaczego jest tyle numerów wyjściowych przy dzwonieniu z użyciem karty telefonicznej? Ponieważ koszt połączenia oraz czas rozmowy zależy od miejsca z którego dzwonimy i rodzaju telefonu.

Następnie, jeśli prawidłowo wybraliśmy pierwszy numer, proszeni jesteśmy o wpisanie numeru PIN.

Po poprawnym wprowadzeniu numeru PIN, wprowadzamy numer, z którym chcemy się skontaktować w następującej kolejności: 00 + numer kierunkowy do kraju, do którego dzwonimy (48 w przypadku Polski) + numer kierunkowy do miasta w Polsce, do którego dzwonimy+ numer telefonu. Jeśli wprowadziliśmy wszystkie numery poprawnie to ufff... czekamy na połączenie.

Gdy chcemy wykonać kolejną rozmowę, nie musimy odkładać słuchawki tylko naciskamy dwukrotnie przycis ##. Jeśli źle wprowadziliśmy numer telefonu lub numer PIN, w przypadku niektórych kart uzyskamy informację jakich przycisków użyć by ponownie wybrać ten sam lub nowy numer, bez potrzeby wprowadzania raz jeszcze wszystkich początkowych cyfr.

Gdzie kupić kartę telefoniczną?

Kartę telefoniczną można zakupić w kioskach z gazetami (newsagent’s), na poczcie, w supermarketach, lub zamówić przez Internet.

Ile kosztuje karta telefoniczna?

Karty najczęściej można kupić w cenie 5, 10, lub 20 funtów. Przy korzystaniu z większości kart w czasie rozmowy naliczany jest koszt jak za połączenie lokalne lub jest to stawka ustaloną przez daną firmę. Opłaty te wliczane są do rachunku telefonicznego. Dobrze więc przy zakupie karty sprawdzić jakie dodatkowe koszta poniesiemy.

Karty zazwyczaj traci ważność po 90 dniach od jej pierwszego użycia. Informacja o dacie ważności karty powinna znajdować się na karcie.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym