Strona główna / Start / Przydatne adresy / Polish Expats AssociationRight menu

Warehouse Fashions Limited

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Polish Expats Association

Roma Piotrowska

06.07.2010

Jesteśmy ekspatriantami, którzy chcą w pełni wykorzystać swój pobyt za granicą.

Pragniemy lepiej zrozumieć brytyjską kulturę, poznać przysługujące nam prawa, nawiązać nowe kontakty, udzielać się towarzysko i kulturalnie. Po prostu - żyć pełnią życia
Polish Expats Association (PEA), czyli Stowarzyszenie Polskich Ekspatriantów już samą nazwą ucieka od wszystkich negatywnych konotacji związanych z określeniem imigrant.

Ekspatriant, według Słownika Wyrazów Obcych PWN, to „człowiek, który przymusowo lub dobrowolnie opuścił ojczyznę”. Ekspatriant stoi w opozycji do imigranta, który przyjeżdża do innego karju i zabiera pracę w pogoni za chlebem. Ekspatriant nie jest desperatem, tylko poszukiwaczem przygód. Już sama nazwa stowarszyszenia wskazuje na jeden z głównych celów naszej działalności – ukazać Polskę w dobrym świetle.

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej zaczęło przybywać do Wielkiej Brytanii nowe pokolenie ambitnych Polaków, którzy przeczą wszelkim negatywnym stereotypom. Przyjechaliśmy tu na studia, bądź robimy kariery w rozmaitych branżach. Jesteśmy przedsiębiorczy, nowocześni i tylko od nas zależy, czy zmienimy wizerunek Polski za granicą!

PEA zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy urodzili się liderami, dlatego udostępnia wiedzę i umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w obcym państwie, oferując różne formy wsparcia i rozwoju osobistego. Poprzez nasze warsztaty poprawiamy jakość życia, wzmacniamy i dajemy pewność siebie. Dostarczamy informacji na podstawie których, można między innymi napisać lepsze CV i odbyć udaną rozmowę o pracę. Zapewniamy informacje i wskazówki dotyczące prawa do zasiłków, obowiązków obywatelskich oraz brytyjskiego systemu szkolnictwa.

Pomagamy w integracji z brytyjskim społeczeństwem, rozpowszechniając wiedzę na temat wielokulturowości i antydyskryminacji, jak również wzmacniając umiejętności komunikacji międzykulturowej oraz kwalifikacje zawodowe. Aby jednak zdobyć szacunek innych ludzi, najpierw należy docenić własną wartość. PEA promuje zatem integrację na równi z dumą z polskiej tożsamości, kultury i dziedzictwa. Pielęgnujemy wizję społeczeństwa, w której każda osoba czuje się pełnoprawnym obywatelem i w której w pełni korzysta ze swoich praw.

Można do nas dołączyć na jednym z wielu wydarzeń z cyklu Empowering Polish Community towards integration, projektu finansowanego przez Big Lottery Fund, na który składają się: punkt informacyjny, poradnictwo dotyczące zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, warsztaty artystyczne i kulturowe oraz antydyskryminacyjne.

Współpracujemy także z Polskim Klubem w Birmingham, który według „Guardiana”, to real oddity, ale w pozytywnym sensie. Można tam posmakować Polski, której już nie ma – Polski naszych dziadków i babć, staromodnej i z tradycjami, ze wszystkimi jej plusami i minusami. W takim właśnie staromodnym stylu odbywają się projekcje w ramach Klubu Filmowego oraz Zabawy Taneczne.

Na nasz zespół składa się grupa kreatywnych ludzi, którzy czują palącą potrzebę zapełnienia luki jaka istnieje w Birmingham w zakresie wspierania i promowania polskiej społeczności i kultury. Jeśli także odczuwasz taką potrzebę napisz do nas z propozycją współpracy na adres: info@polishexpats.org.uk.

Oficilana strona PEA www.polishexpats.org.uk.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do forum polkadot.pl!

Drukuj Wyślij znajomym