Strona główna / Start / Doświadczenia innych / Polka potrafi - historia Ewy KwolekRight menu

Warehouse Fashions Limited

Szukanie zatrudnienia

Lokalna praca, globalna perspektywa

W stolicy Wielkopolski globalne centra międzynarodowych operacji finansowych, takie jak Franklin Templeton Investments, są najszybciej rozwijającymi...

Rozmowa kwalifikacyjna

Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces...

Porady w pisaniu brytyjskiego CV

Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed wyzwaniem jakim jest...

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Jak zostać wolontariuszem

Masz trochę wolnego czasu? Chcesz spróbować czegoś nowego, a przy okazji pomóc innym?


Polka potrafi - historia Ewy Kwolek

Zespół Polkadot

05.12.2011

Nam Polakom często wydaje się, że historia ciężko nas potraktowała i jest nam trudniej niż zamożnym

mieszkańcom Europy Zachodniej. Zapominamy, iż nadal na świecie jest wiele krajów rozwijających się, które borykją sie z podstawowymi problemami: brakiem mieszkań, dostępu do edukacji czy zanieczyszczeniem środowiska.

Ewa Kwolek przyjechała do Wielkiej Brytanii w 2003 roku jako studentka, uczestniczka programu Socrates-Erasmus na University of the West of England w Bristolu. Od sześciu lat pracuje w branży reklamowej na stanowisku Account Director. Zaczynała w niewielkiej firmie reklamowej w Bristolu.

Od szesciu lat pracuje w branży reklamowej na stanowsiku Account Director. Swoją karierę w tej branży zaczeła od pracy w niewielkiej firmie rekalmowej w Bristolu. Od 2009 roku pracuje w jednej z największych, wiodących w Wielkiej Brytanii agencji reklamowych Proximity London z siedzibą w Londynie.

O swojej karierze Ewa mówi:„Moja praca jest bardzo ciekawa, ale i też bardzo stresująca. Duży wysiłek i długie godziny pracy wydają się niepotrzebne, kiedy uświadamiam sobie, iż tak naprawdę celem mojej pracy nie jest ratowanie ludzkiego życia czy tworzenie nowych technologii udoskonalających ludzką egzystencję. Praca w reklamie polega głównie na wymyślaniu technik zdolnych przekonać konsumentów do zakupu produktów wielkich korporacji”.

Wszystko nabrało dla Ewy większego sensu ponad półtora miesiąca temu, kiedy to wystartowała w konkursie zorganizowanym przez rodzimą agencję reklamową oraz TIE (The International Exchange) organizację łączącą pracowników reklamy i mediów z instytucjami dobroczynnymi z krajów rozwijających się.

Ewie udało się wygrać konkurs. W marcu 2012 spędzi 4 tygodnie w Brazylii, pracując jako wolontariuszka dla organizacji ekologicznej Edificio Ecologico.

Organizacja ta zajmuje się wdrażaniem programu segregacji śmieci na północno-wschodnim wybrzeżu kraju, w metropolii Recife. Jest to aglomeracja licząca około 5 milionów mieszkańców, w której wiele rodzin żyje na granicy ubóstwa, utrzymując się wyłącznie z handlu surowcami wtórnymi znalezionymi na śmietniskach.

Jako jedyna przedstawicielka mediów ze strony TIE, Ewa będzie współpracować z małą lokalną agencją reklamową, aby stworzyć strategię informacyjną i materiały zachęcające do przystąpienia do programu segregacji śmieci.

„Wreszcie moje doświadczenia w pracy w reklamie przydadzą się, by pomóc zmienić życie biednych mieszkańców krajów Trzeciego Świata. Kto by pomyślał, że ja, Polka urodzona jeszcze w komunizmie, przyczynię się do zmian i ulepszeń (nawet jeśli na niewielką skalę) w innym, potrzebującym pomocy kraju” - mówi Ewa.

W ciągu kolejnych 3 miesięcy Ewa musi nie tylko nauczyć się podstaw portugalskiego, ale także uzbierać fundusze, które stworzą budżet marketingowy. Dzień po dniu pracowicie przygotowuje się do wyjazdu, a wszystkie starania opisuje w swoim blogu.

Każdy może wspomóc Ewę w zbiórce funduszy potrzebnych do rozpoczęcia jej inicjatywy w Brazylii. Po prawej stronie jej bloga znajduje się ikonka PayPal ‘Donate’.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym