Strona główna / Nasze wydarzenia / Polski akcent na Festiwalu FRINGERight menu


Polski akcent na Festiwalu FRINGE

Informacja prasowa Polish Cultural Institute

10.08.2018

Komuna//Warszawa to jedna z najważniejszych i nowatorskich niezależnych grup teatralnych w Polsce.

Instytut Kultury Polskiej w Londynie i Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie mają zaszczyt zaprosić w tym roku na przedstawienie eksperymentalnego kolektywu teatralnego Komuna//Warszawa pod tytułem „Cezary idzie na wojnę” podczas Festiwalu Fringe w Edynburgu. Od 16 do 25 sierpnia spektakl zostanie wystawiony dziewięciokrotnie.

Sztuka śledzi historię czterech mężczyzn przechodzących przez surrealistyczny proces rekrutacji do wojska, grając, tańcząc i śpiewając pod akompaniament podniosłej muzyki fortepianowej granej na żywo. Reżyser Cezary Tomaszewski przedstawia do niedawna typowo męski wojskowy rytuał w krzywym zwierciadle, stawiając nacisk na pojęcie wojny samej w sobie i co ona znaczy w XXI wieku. Rezultatem jest sztuka, która łączy kiczowate i żartobliwe taneczno-muzyczne wystąpienia aktorów z przejmującą wizją młodych, bezbronnych mężczyzn, przygotowujących się do wyimaginowanej wojny.

Komuna//Warszawa to jedna z najważniejszych i nowatorskich niezależnych grup teatralnych w Polsce, poszukująca  nowych możliwości w różnych formach sztuki, obejmujących sztuki wizualne, taniec i aktywizm obywatelski. Ich teatr w Warszawie funkcjonuje także jako miejsce na koncerty, wykłady i dyskusje, w którym publiczność jest zawsze integralną częścią działań.

„Cezary idzie na wojnę” prezentowane jest na Festiwalu Fringe w Edynburgu we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej w Londynie i Instytutem Adama Mickiewicza z okazji 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Informacje o wydarzeniach związanych z obchodami Niepodległosci można znaleźć na stronie www.polishculture.org.uk/events.

Dziewięć pokazów odbędzie się między 16-19 i 21-25 sierpnia, godz. 19.00.

Bilety w cenie £10 można zakupić na stronie Edinburgh Festival Fringe.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym