Strona główna / Mama i dziecko / Starszaki / Strażacy w Polskiej SzkoleRight menu

Najczęściej czytane

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Urlop macierzyński

Zasady i warunki przysługiwania urlopu macierzyńskiego w Wielkiej Brytanii.

Warehouse Fashions Limited

Strażacy w Polskiej Szkole

Oskar Bogusz/ Informacja prasowa

31.10.2008

W tym roku, jako część kampanii "Fire Kills" brytyjscy strażacy odwiedzają Polskie Szkoły Sobotnie w Anglii.

Prowadzą oni zajęcia dla dzieci oraz lekcje dla rodziców w czasie których wyjaśniają podstawowe zasady bezpieczeństwa pożarowego. Podczas spotkań rodzice dowiadują się co zrobić aby ograniczyć ryzyko pożaru w domach, poprzez zastosowanie się do paru prostych reguł. Strażacy pokazują także w jaki sposób i gdzie należy zainstalować w domu czujniki dymu.

Ostatnio Strażacy odwiedzili Polskę Szkołę Sobotnią w Tiverton, Devon. Świetnie przygotowani, przybywając na salę wykładową ze specjalnie przerobionym wozem strażackim, wzbudzili spore zainteresowanie wśród lokalnej polskiej społeczności.

Phill Gillbard - oficer Lokalnej Straży Pożarnej w Devon tłumaczył jak ważne jest posiadanie sprawnych alarmów przeciwpożarowych oraz udzielał porad, jak za darmo otrzymać taki alarm w lokalnej jednostce straży pożarnej.

Po wykładach zarówno dzieci jak i dorośli mieli okazję zobaczyć specjalnie przygotowany przez strażaków pokaz obrazujący szereg, powszechnie występujących w domach, wypadków. Np.co stanie się kiedy do palącego się garnka z olejem dolejemy szklankę wody. Pokaz ten lepiej niż słowa przekonał obecnych jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Po pokazie dzieci miały okazję przebrać się w stroje strażaków, zobaczyć jak wygląda wóz strażacki od środka, a nawet spróbować 'strzelać' strumieniem wody z węża strażackiego do wyznaczonego celu.

Agnieszka Romaszko, dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej w Tiverton powiedziała: ,,Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że strażacy odwiedzili naszą szkołę. To był wspaniały dzień: dzieci miały sporo zabawy przy czym także dużo się nauczyły. Mam nadzieję, że strażacy odwiedzą nas również w przyszłym roku!”

Strażak, Phil Gillbard powiedział: ,,To był wspaniały dzień dla nas wszystkich. Był to pierwszy raz kiedy mieliśmy okazję spotkać się z Polakami mieszkającymi w naszym rejonie, a bardzo pomocne w naszej pracy jest posiadanie lokalnej społeczności. Nasze motto to "zapobiegać, nie gasić" i dzięki spotkaniom takim jak to mamy szansę przekazać to wszystkim.”

Micheala Capanna, z Fire Kills Team dodała: ,,To nie ostatnia szkoła na naszej liście. W najbliższym czasie odwiedzimy szkoły w Manchester, Peterborough, Leicester, Slough i Londynie. Chcemy być pewni, że dotrzemy do jak największej liczy osób i uświadomimy im sprawy związane z zagrożeniami pożarowymi w domach.”

Listę szkół oraz daty kolejnych warsztatów przeciwpożarowych w artykule:
Szkolenia przeciwpożarowe w szkołach sobotnich

Drukuj Wyślij znajomym