Strona główna / Mama i dziecko / Starszaki / Nowe bajki edukacyjne po polskuRight menu

Najczęściej czytane

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Urlop macierzyński

Zasady i warunki przysługiwania urlopu macierzyńskiego w Wielkiej Brytanii.

Warehouse Fashions Limited

Nowe bajki edukacyjne po polsku

Informacja prasowa - Łucja Kromka

12.01.2010

Znakomita większość z nas uczyła się czytać i pisać na „Lokomotywie” i innych wspaniałych...

klasycznych wierszach.

Teraz oferta dla polskich dzieci w Wielkiej Brytanii została poszerzona o kolejne bajki. Tym razem są to teksty stworzone specjalnie z myślą o naszych pociechach uczęszczających do brytyjskich przedszkoli i szkół.

„Zwierzaki Antka Rozrabiaki" to zbiór wierszy edukacyjnych, które nie tylko przenoszą dzieci w świat ich ulubionych bohaterów, ale i wprowadzają najmłodszych Czytelników w zawiłości języka polskiego. Wiersze te – nawiązujące do wspaniałej tradycji literackiej Tuwima i Brzechwy – równocześnie bawią i uczą. To najprzyjemniejsza „lektura obowiązkowa" dla dzieci w każdym wieku – od tych dopiero zaczynających mówić, aż po te, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Znane hasło „uczy, bawi, wychowuje” znakomicie oddaje charakter tej książki.

Autorem tekstów jest Mirosław Wilewski – kulturoznawca, dziennikarz i nauczyciel języka polskiego mieszkający w Anglii od pięciu lat. Ilustracje do książki stworzyła Ania Witych – absolwentka Plymouth College of Art and Design i laureatka nagrody magazynu PrintWeek.

- Wszystkie sytuacje i postaci przedstawione w wierszach są prawdziwe – mówi autor książki. – Prawdopodobnie nikt w to nie uwierzy, ale są to chyba jedyne bajki na świecie, których bohaterowie istnieją naprawdę!

– Sama świetnie się ubawiłam czytając po raz pierwszy otrzymany do zilustrowania kompletny zbiór bajek. Uwielbiam ich humorystyczny styl i nieco surrealistyczne spojrzenie autora na świat.. – dodaje ilustratorka Ania Witych.

Książeczka zawiera także ilustracje do kolorowania oraz strony do rysowania lub wklejania zdjęć własnych bohaterów. Polecana szczególnie jako pomoc literacka w opanowywaniu języka polskiego, poszerzaniu słownictwa dziecka, do głośnego czytania oraz zabaw językowych.

Książka „Zwierzaki Antka rozrabiaki” jest dostępna w wybranych polskich księgarniach w UK, w polskich sklepach, szkołach sobotnich oraz w sklepiku internetowym wydawcy pod adresem www.aquus.eu/bajki.

Uwaga konkurs!

Dla czytelniczek Polkadot.pl z mamy do wygrania jeden z trzech egzemplarzy tomiku wierszy „Zwierzaki Antka Rozrabiaki". Więcej informacji www.polkadot.pl/konkursy.

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym