Strona główna / Mama i dziecko / Starszaki / Konkurs rysunkowy dla dzieciRight menu

Najczęściej czytane

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Urlop macierzyński

Zasady i warunki przysługiwania urlopu macierzyńskiego w Wielkiej Brytanii.

Warehouse Fashions Limited

Konkurs rysunkowy dla dzieci - „Narysuj strażaka bohatera"

Miłosz Zagórski

21.01.2010

Konkurs jest częścią rządowej kampanii informacyjnej „Fire Kills”, dotyczącej bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Mogą w nim wziąć udział mieszkające w Wielkiej Brytanii dzieci do lat 10.

Okładka książeczki „Frances the Fireefly"

Dając maluchom możliwość narysowania bohaterskiego strażaka, pomagamy im zastanowić się nad zagrożeniem, jakie niesie ze sobą pożar, a także staramy się zachęcić je do podjęcia z rodzicami lub opiekunami dyskusji na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Głównym celem kampanii „Fire Kills” jest podkreślenie tego, jak ważnym elementem wyposażenia każdego domu jest prawidłowo działający alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzone badania wykazały, że zagrożenie utraty życia jest ponad dwukrotnie wyższe w budynkach bez zainstalowanego alarmu, bądź tam, gdzie jest on niesprawny. Mniejszość polska w Wielkiej Brytanii okazała się być szczególnie narażona na ryzyko zaprószenia ognia ze względu na niską świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz niewielką ilość zainstalowanych lub poprawnie działających alarmów.

Kampanii informacyjnej „Fire Kills” towarzyszy postać świetlika o imieniu Frances. W formie prostej historyjki uświadamia on dzieciom, jak niebezpieczna i tragiczna w skutkach może być nieodpowiedzialna zabawa zapałkami. Opowiadanie Świetlika Francesa jest dostępne w wersji książkowej, a także jako książka do słuchania i animacja wideo. Jeżeli chcieliby Państwo je otrzymać, prosimy o kontakt na adres podany poniżej.

Ogłaszając rozpoczęcie konkursu „Fire Kills – narysuj strażaka bohatera”, Minister Shahid Malik powiedział: „Konkurs rysunkowy „Fire Kills” to dla dzieci i rodziców wspaniała okazja, aby dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w ich domach. Wspólnie ucząc się i bawiąc, mają szansę zidentyfikować i usunąć czynniki powodujące zagrożenie pożarem. Mam nadzieję, że nasza kampania pomoże przekonać członków różnych społeczności o tym, jak niezbędny dla domu jest sprawny alarm przeciwpożarowy.”

Nagrodami w konkursie „Narysuj strażaka bohatera" są:

  • Nagroda główna – wycieczka do parku rozrywki LEGOLAND Windsor dla całej rodziny (dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci)
  • Trzy nagrody wyróżniające – zestawy klocków LEGO z serii Straż Pożarna.

Logo rządowej kampanii „Fire Kills"

Zasady konkursu

Rysunki powinny być narysowane na gładkiej kartce formatu A4. Zawierać imię i nazwisko uczestnika oraz adres zamieszkania. Prace należy wysłać na adres:

Art Competition
Media Moguls
3rd Floor, Howarine House
5-6 Empire Way
Wembley, Middlesex
HA9 0AX
London

Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas prezentacji w lokalnej jednostce straży pożarnej w miejscu zamieszkania uczestnika konkursu.

Termin nadsyłania prac upływa 29 stycznia 2010 .

Aby uzyskać plakaty i ulotki z informacjami o konkursie oraz jego zasadami, prosimy o kontakt pod nr tel. 0208 902 5575 lub email na adres artcompetition@mediamoguls.com.

Bezpłatne egzemplarze opowiadania „Świetlika Francesa” w języku polskim i w wybranym formacie można zamówić pod nr. tel. 0208 902 5575 lub pisząc na adres artcompetition@mediamoguls.com. Książeczka w wersji PDF dostępna jest na stronie Direct.gov.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym