Strona główna / Mama i dziecko / Starszaki / Czy Twoje dziecko jest gotowe do podjęcia nauki języka polskiego?Right menu

Najczęściej czytane

Kariera młodej mamy

Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.

Urlop macierzyński

Zasady i warunki przysługiwania urlopu macierzyńskiego w Wielkiej Brytanii.

Warehouse Fashions Limited

Czy Twoje dziecko jest gotowe do podjęcia nauki języka polskiego?

Informacja prasowa

10.08.2016

Dwujęzyczność to atut! Nie od dziś wiadomo, że dwujęzyczność niesie ze sobą wiele korzyści.

Ludzie, którzy potrafią posługiwać się więcej niż jednym językiem, są bardziej kreatywne i elastyczne. Wraz z nauką języków, rozwija się także kora mózgowa, która odpowiada między innymi za czytanie ze zrozumieniem, skupienie i myślenie logiczne. Każdy kolejny język poszerza obraz świata, dzięki czemu osoby wielojęzyczne mają otwarty światopogląd. Dwujęzyczność stanowi także duży atut na rynku pracy.

Zastanawiasz się nad umiejętnościami językowymi Twojego dziecka?

Chcesz sprawdzić czy jest dwujęzyczne? Ten test pomoże Ci ocenić możliwości dziecka w zakresie posługiwania się językiem polskim i językiem kraju, w którym mieszkasz. Wypełnij test i przekonaj się, czy Twoje dziecko znajduje się w gronie osób, które są nie tylko dwujęzyczne, ale też dwukulturowe!

Test przygotowała Fundacja Edukacji Polonijnej, która koordynuje projekt Polskiej Szkoły Internetowe Libratus. Libratus to projekt, który bezpłatnie umożliwia realizację polskiej podstawy programowej z dowolnego miejsca na świecie. Już teraz zapisz swoje dziecko do programu Polskich Szkół Internetowych. Dzięki temu dasz mu szansę na polską edukację i ciągły kontakt z językiem polskim.

Urozmaicone formy nauki w ramach projektu sprawią, że zdobywanie wiedzy  stanie się przyjemnością, a dzięki temu dziecko z łatwością przystąpi do egzaminu i uzyska państwowe świadectwo. Nauka w ramach projektu jest całkowicie bezpłatna, a jedyny warunek przystąpienia do niego to posiadanie polskiego obywatelstwa przez przynajmniej jednego z rodziców.

Link do testu:
http://www.libratus.edu.pl/2016/07/08/czy-twoje-dziecko-jest-gotowe-do-podjecia-nauki-jezyka-polskiego/

Więcej informacji  o  zapisach do Polskiej Szkoły Internetowe Libratus można znaleźć  na stronie:
www.libratus.edu.pl/zapisy2016/

Masz coś do dodania? Chcesz o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym