Strona główna / Nasze wydarzenia / Woolworths powracaRight menu


Woolworths powraca

Zespół Polkadot

16.07.2009

Jeszcze nie przebrzmiały nowiny o zamknięciu ponad 800 sklepów sieci Woolworths na początku...

tego roku, kiedy ta popularna brytyjska marka o stuletniej historii (pierwszy sklep powstał w 1909 roku) została przywrócona do życia, na razie jako sklep internetowy.

Sieć Woolworths, zwana potocznie przez Brytyjczyków ‘Woolies’, oferowała wybór wielu produktów, często po okazyjnych cenach. Niestety, w wyniku problemów finansowych była zmuszona zamknąć swoje placówki.

Na stronie www.woolworths.co.uk planowana jest sprzedaż około 10.000 linii i 500.000 produktów, które będą dostępne online w 3 różnych sklepach z oddzielnymi systemami płacenia. Jesienią planowane jest połączenie działalności sklepów.

W sklepie głównym będą obecne następujące działy: zabawki (Toys), ubrania dla dzieci i niemowląt (Kidswear & Nursery), asortyment sportowy dla dzieci (Kids Sport), oraz technologia (Technology).

W dwóch pozostałych sklepach, do których odnośniki znajdują się na stronie www.woolworts.co.uk, jest prowadzona sprzedaż produktów zgromadzonych w działach Party oraz Entertainment.

Mark Newton-Jones, prezes firmy Shop Direct Group – nowego właściciela marki Woolworths, przyznał, że sklep uruchomił swoją stronę bardzo szybko po zamknięciu placówek. Przyczyniły się do tego narzekania lojalnych klientów. - „Poziom przywiązania niektórych osób do tej marki okazał się niebywały” - powiedział Newton-Jones.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym