Strona główna / Nasze wydarzenia / Polka potrafi - historia Ewy KwolekRight menu


Polka potrafi - historia Ewy Kwolek

Zespół Polkadot

05.12.2011

Nam Polakom często wydaje się, że historia ciężko nas potraktowała i jest nam trudniej niż zamożnym

mieszkańcom Europy Zachodniej. Zapominamy, iż nadal na świecie jest wiele krajów rozwijających się, które borykją sie z podstawowymi problemami: brakiem mieszkań, dostępu do edukacji czy zanieczyszczeniem środowiska.

Ewa Kwolek przyjechała do Wielkiej Brytanii w 2003 roku jako studentka, uczestniczka programu Socrates-Erasmus na University of the West of England w Bristolu. Od sześciu lat pracuje w branży reklamowej na stanowisku Account Director. Zaczynała w niewielkiej firmie reklamowej w Bristolu.

Od szesciu lat pracuje w branży reklamowej na stanowsiku Account Director. Swoją karierę w tej branży zaczeła od pracy w niewielkiej firmie rekalmowej w Bristolu. Od 2009 roku pracuje w jednej z największych, wiodących w Wielkiej Brytanii agencji reklamowych Proximity London z siedzibą w Londynie.

O swojej karierze Ewa mówi:„Moja praca jest bardzo ciekawa, ale i też bardzo stresująca. Duży wysiłek i długie godziny pracy wydają się niepotrzebne, kiedy uświadamiam sobie, iż tak naprawdę celem mojej pracy nie jest ratowanie ludzkiego życia czy tworzenie nowych technologii udoskonalających ludzką egzystencję. Praca w reklamie polega głównie na wymyślaniu technik zdolnych przekonać konsumentów do zakupu produktów wielkich korporacji”.

Wszystko nabrało dla Ewy większego sensu ponad półtora miesiąca temu, kiedy to wystartowała w konkursie zorganizowanym przez rodzimą agencję reklamową oraz TIE (The International Exchange) organizację łączącą pracowników reklamy i mediów z instytucjami dobroczynnymi z krajów rozwijających się.

Ewie udało się wygrać konkurs. W marcu 2012 spędzi 4 tygodnie w Brazylii, pracując jako wolontariuszka dla organizacji ekologicznej Edificio Ecologico.

Organizacja ta zajmuje się wdrażaniem programu segregacji śmieci na północno-wschodnim wybrzeżu kraju, w metropolii Recife. Jest to aglomeracja licząca około 5 milionów mieszkańców, w której wiele rodzin żyje na granicy ubóstwa, utrzymując się wyłącznie z handlu surowcami wtórnymi znalezionymi na śmietniskach.

Jako jedyna przedstawicielka mediów ze strony TIE, Ewa będzie współpracować z małą lokalną agencją reklamową, aby stworzyć strategię informacyjną i materiały zachęcające do przystąpienia do programu segregacji śmieci.

„Wreszcie moje doświadczenia w pracy w reklamie przydadzą się, by pomóc zmienić życie biednych mieszkańców krajów Trzeciego Świata. Kto by pomyślał, że ja, Polka urodzona jeszcze w komunizmie, przyczynię się do zmian i ulepszeń (nawet jeśli na niewielką skalę) w innym, potrzebującym pomocy kraju” - mówi Ewa.

W ciągu kolejnych 3 miesięcy Ewa musi nie tylko nauczyć się podstaw portugalskiego, ale także uzbierać fundusze, które stworzą budżet marketingowy. Dzień po dniu pracowicie przygotowuje się do wyjazdu, a wszystkie starania opisuje w swoim blogu.

Każdy może wspomóc Ewę w zbiórce funduszy potrzebnych do rozpoczęcia jej inicjatywy w Brazylii. Po prawej stronie jej bloga znajduje się ikonka PayPal ‘Donate’.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym