Strona główna / Nasze wydarzenia / Kabaret Moralnego Niepokoju w UKRight menu


Kabaret Moralnego Niepokoju w UK

Agnieszka Usciak

26.08.2012

Kabaret Moralnego Niepokoju zaprasza na premierowe występy w Sheffield, Manchester i...

Birmingham. W dniach 21- 23 września niekwestionowane gwiazdy polskiej sceny kabaretowej zaprezentują się w nowym, wzmocnionym składzie.

Nazywani geniuszami polskiego kabaretu, bo genialnym trzeba być, żeby zrobić skecz o drzwiach który śmieszy miliony, występują nieprzerwanie od 1996 roku. Trzon grupy stanowią: Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć. W czerwcu do Kabaretu Moralnego Niepokoju dołączyła Magda Stużyńska! Magda, to świetna aktorka komediowa znana szerszej publiczności z takich seriali jak Złotopolscy czy Hotel 52, jak również ze sceny warszawskiego Teatru Kwadrat, gdzie gra u boku m.in. Jana Kobuszewskiego.

Kabaret Moralnego Niepokoju mówi o sobie, że jest „ Kabaretem, któremu najbliższy jest przydomek "literacki", który składa swoje programy z piosenek, także tych lirycznych, skeczy i monologów, także tych pisanych mową wiązaną”.

W swojej twórczości nawiązują to aktualnej rzeczywistości społeczno-obyczajowej, choć nieobca jest im także poetyka absurdu.

Kabaret stworzył szereg barwnych postaci będących znakiem rozpoznawczym grupy, które pojawiają się w wielu skeczach kabaretu m.in.: Spikerka i Pan Karol, Gwidon i Romek, Wujek i ciotka czy Badyl. Czego mogą się spodziewać fani ich humoru? Występów śmiesznych, fajnych i z polotem.

Bilety w cenie 18 funtów można zakupić on-line na stronie www.ticketweb.co.uk oraz w wybranych polskich sklepach, których adresy znajdują się na stronie: www.leeds-manchester.pl

Kalendarz występów kabaretu w Wielkiej Brytanii prezentuje się następująco:

  • 21.09 (piątek) Sheffield Montgomery Theatre, Surrey Street, S1 2LG 8.00pm
  • 22.09 (sobota) Manchester The Dancehouse Theatre, 10 Oxford Road, M1 5QA 4.30pm i 8.00pm
  • 23.09 (niedziela) Birmingham The Drum Theatre, 144 Potters Lane, Aston, Birmingham, B6 4UU 4.30pm i 8.00 pm

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym