Strona główna / Nasze wydarzenia / Jesienne festiwale filmoweRight menu


Jesienne festiwale filmowe w Wielkiej Brytanii 2011

Zespół Polkadot

21.09.2011

Jesienna aura nie sprzyja długim spacerom. Nie znaczy to jednak, że czas wolny...

musimy spędzać bezczynnie w domu. W tym sezonie w Wielkiej Brytanii odbywa się wiele interesujących imprez i wydarzeń kulturalnych. Oto nasz krótki przewodnik po najciekawszych festiwalach i przeglądach filmowych:

Raindance Film Festival
Londyn, 28 września - 9 października 2011

Festiwal kina niezależnego nawiązujący do słynnego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance (Slamadance), którego pomysłodawcą był Robert Redford. Prezentuje on produkcje początkujących, niezależnych twórców filmowych z całego świata.Impreza ma formę konkursu, w którym wyłaniane są najlepsze obrazy debiutanckie.

Oprócz projekcji filmów inicjatywa Raindance obejmuje liczne warsztaty i szkolenia z zakresu sztuki filmowej.
Strona Raindance Film Festival

London Film Festival
Londyn, 12 - 27 października 2011

Jeden z najważniejszych i najstarszych festiwali filmowych odbywających się w UK. W czasie trwającego 2 tygodnie przeglądu wyświetlanych jest około 300 filmów z całego świata. Widzowie mają szansę zobaczyć nie tylko same dzieła, ale też ich autorów i wiele sławnych postaci ze świata kina, które uczestniczą w tym wydarzeniu.

Po zakończeniu londyńskiej gali festiwal wyrusza w trasę po Wielkiej Brytanii, podczas której prezentowane są filmy młodych twórców wyróżnione podczas przeglądu.
Strona London Film Festival

Encounters Short Film Festival
Bristol, 16 - 20 listopada 2011

Największy brytyjski przegląd filmów krótkometrażowych, gdzie pokazywane są najlepsze filmy animowane oraz fabularne z 58 krajów.
Strona Encounters Short Film Festival

Soundtrack: The International Film and Music Festival
Cardiff 16 - 20 listopada 2011

Odbywający się w stolicy Walii - Cardif - festiwal poświęcony jest nie tyle samym obrazom, co innemu niezwykle istotnemu elementowi dzieła filmowego - muzyce. Oprócz projekcji podczas festiwalu odbywają się liczne koncerty oraz spotkania z kompozytorami i twórcami muzyki filmowej.
Strona Soundtrack Film Festival

Bradford Animation Festival (BAF)
Bradford 8 - 12 listopada 2011

Największy i najdłużej odbywający się brytyjski festiwal poświęcony sztuce animacji. Podczas trwającego 4 dni święta filmu animowanego obywać się będą liczne projekcje, spotkania z twórcami i warsztaty. Część festiwalu – BAF Game (8 - 9 listopada) – poświęcona jest również sztuce tworzenia gier video (videogames). Najważniejszym punktem festiwalu jest rozdanie nagród BAF Awards, o które walczyć będą najlepsze animacje z całego świata.
Strona Bradford Animation Festival

Bath Film Festival
Bath 10 - 19 listopada 2011

Bath Film Festival to odbywający się od 1991 coroczny przegląd filmowy aspirujący do grona najbardziej znaczących światowych festiwali.

Podczas dwóch tygodni jego trwania mieszkańcy Bath i okolic mają okazję wziąć udział w licznych pokazach filmów z różnych gatunków: od filmów fabularnych i krótkometrażowych po produkcje dokumentalne i animowane. Podczas przeglądu prezentowane są zarówno przykłady klasyki filmowej, sięgające czasów kina niemego, jak i najnowsze produkcje.
Strona Bath Film Festival

Chcesz dodać coś od siebie lub zadać pytanie? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym