Strona główna / Nasze wydarzenia / Jesienna kolekcja French ConnectionRight menu


French Connection - jesień 2009

Zespół Polkadot

30.09.2009

French Connection wita tegoroczną jesień kolejną wyjątkową kolekcją.

Obecna strategia FCUK polega na odrzuceniu aktualnych trendów na rzecz oryginalnych projektów. Twórcy nowej kolekcji zachęcają do swobody w tworzeniu swojego własnego stylu.

W linii ubrań przeznaczonych do noszenia na co dzień sieć proponuje między innymi T-shirty w nowej formie, o wyolbrzymionych proporcjach, ozdobione zabawnymi, abstrakcyjnymi wzorami. Można je zestawiać z luźnym, wytartym dżinsem lub koszulami w kratę. Do łask wracają też kurtki dżinsowe, szczególnie te z podwiniętymi rękawami lub futrzaną podszewką.

Nowe fasony sukienek natomiast to starannie skrojone, dopasowane modele „blisko ciała,” oraz marszczone sukienki z dżerseju. Dalej modne są też spódnice w kształcie tulipana.

Za najoryginalniejsze propozycje kolekcji jesiennej FCUK projektanci tej marki uznali białą, skórzaną sukienkę z dziurkowanymi wzorami oraz luźne tuniki z rękawami, ozdobione złotą lamówką lub innymi przykuwającymi uwagę aplikacjami.

Jesienne okrycia wierzchnie w ujęciu projektantów French Connection lansują nowe typy sylwetki. Wśród różnorodnych modeli dostępnych w nowej kolekcji znajdziemy np. płaszcze i kurtki niemal żywcem wyjęte z męskiej szafy, o nieco zawyżonym rozmiarach, utrzymane w musztardowych barwach. Inne modele przypominają pelerynki czerwonego kapturka, lub nawiązują do stylu militarnego, o solidnym kroju i kolorach w gamie szarości.

Charakterystyczne przesadzone proporcje widać w krojach kołnierzyków, dzwonkowatych rękawach i wyraźnie podwyższonej talii.

I jeszcze ciekawostka: pojawiające się na koszulach, podkoszulkach oraz szortach w nowej kolekcji FCUK wzory przedstawiające sowę, wilka, tygrysa czy zająca są zabawną aluzją do przypadającej w tym roku 200 rocznicy urodzin Karola Darwina.

Kolekcja dostępna jest w sklepach French Connection oraz na stronie www.frenchconnection.com.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym