Strona główna / Nasze wydarzenia / Film „Sztos 2" w CineworldRight menu


Film „Sztos 2" w Cineworld

Piotr Dobroniak - magazyn COOLTURA

22.01.2012

27 stycznia najnowszy film Olafa Lubaszenki „Sztos 2” wejdzie na ekrany największej...

brytyjskiej sieci kinowej Cineworld, tydzień po premierze w Polsce. Film będzie można obejrzeć w aż 33 miastach, w 40 kompleksach kinowych.

„Sztos 2” – to kontynuacja kultowej komedii Olafa Lubaszenki. Film opowiada zwariowaną historię grupy cwaniaczków, którzy szykują się do przekrętu stulecia. Tym razem będzie im chodziło o przejęcie naprawdę duuużej kasy, a to zapowiada naprawdę duuuże kłopoty. Czy Pazura (Synek) i Szyc (Janek) przekombinują i zaliczą wpadkę na robocie? Jeśli tak, to czy dobra „nawijka” uratuje im skórę?

W kontynuacji filmowego hitu Olafa Lubaszenki można będzie zobaczyć jak się podrywa na dużego fiata i baluje do białego rana. W rytmach największych muzycznych przebojów lat 80-tych, nie spoczną nim nie dojdą: Cezary Pazura, Borys Szyc, Bogusław Linda, Jan Nowicki, Edward Linde-Lubaszenko, Bartłomiej Topa i w zaskakującym wcieleniu - Janusz Józefowicz.

„Sztos 2 jest czwartym filmem, który wprowadzamy do powszechnej dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Gdy w marcu 2011 roku udało nam się namówić sieć Cineworld na wpuszczenie do dystrybucji filmu Cezarego Pazury „Weekend”, to zaczynaliśmy wówczas od 2 kin! Teraz film Olafa Lubaszenki będzie wyświetlany w 40 kinach, czyli w ponad połowie wszystkich kin największej brytyjskiej sieci. ” – podkreśla Piotr Grześkiewicz, wiceprezes Cooltura Films Ltd.

Cooltura Films Ltd, dystrybutor filmu na terenie Wielkiej Brytanii, zamierza przyciągnąć do kin zarówno Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, jak i Brytyjczyków.

”Powoli przyzwyczajamy Brytyjczyków do obecności polskich filmów w repertuarach kin. Po raz pierwszy przygotowujemy specjalną kampanię promocyjną nakierowaną na widza brytyjskiego. Polski tytuł filmu nic nie mówi Brytyjczykom, stąd w UK film będzie miał tytuł „Sztos 2 – Polish Roulette” – dodaje Piotr Grześkiewicz.

Więcej informacji na stronach magazynu cooltura www.coolturafilms.co.uk oraz sieci Cineworld www.cineworld.co.uk

Film będzie można obejrzeć w kinach Cineworld w następujących miastach:

Londyn, Luton, Northampton, Nottingham, Birmingham, Wolverhampton, Stockport, Bristol, Swindon, High Wycombe, Ashford, Southampton, Liverpool, Sheffield, Glasgow, Edynburg, Aberdeen, Boldon Tyne and Wear, Bradford, Hull, Bolton, Rugby, Bedford, Cambridge, Ipswich, Cardiff, Crawley, Chichester, Brighton, Jersey, Milton Keynes, Dublin.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym