Strona główna / Nasze sprawy / Sport i dobre samopoczucie / Siłownie i grupy fitnessRight menu


Siłownie i grupy fitness

Zespół Polkadot

10.01.2008

Łatwo jest w troskach dnia codziennego zapomnieć, że tak naprawdę najważniejsze w życiu jest to, by być zdrowym i sprawnym.

Ale aby czuć się dobrze i tak samo dobrze wyglądać, konieczne jest regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Jeśli mieszkasz w mieście, zapewne jedyną Twoją regularną aktywnością jest spacer do przystanku autobusowego. Niezwykle łatwo jest popaść w rutynę, niestety nie najzdrowszą...

Gdzie mogę ćwiczyć?

Wiele osób zapisuje się do prywatnych siłowni i klubów fitness. Ty również możesz, jeśli masz £45 - £80 funtów miesięcznie do wydania na kartę członkowską. W tej cenie gwarantowany jest nawet darmowy ręcznik!

Najpopularniejsze siłownie i kluby fitness to:

Cannons Health & Fitness
Fitness First
LA fitness
Virgin Active

Tańszą opcją są siłownie i kluby fitness prowadzone przez władze lokalne (local council). Te zazwyczaj pozwalają na wykupienie pojedynczych sesji na siłowni czy basenie w cenie kilku funtów ( w tym przypadku będziesz musiała niestety przynieść swój własny ręcznik). Więcej informacji szukaj na stronach internetowych lokalnych władz.

Nawet w najmniejszej miejscowości znajdziesz grupy fitness odbywające zajęcia np. w lokalnych centrach kultury (village hall). Więcej informacji możesz odnaleźć w okolicznej gazecie czy na tablicach ogłoszeń w lokalnych sklepach.

Jeśli jednak Twój budżet jest skromny i nie chcesz wydawać pieniędzy, rozwiązaniem zupełnie darmowym jest aktywizowanie się w najbliższym parku. Jogging jest bardzo popularny w UK i w wielu zielonych przybytkach większości miast znajdziesz osoby biegające - najczęściej rano i w godzinach wieczornych.

Pamiętaj: jeśli decydujesz się na bieganie po zapadnięciu zmroku, trzymaj się oświetlonych tras i tych, gdzie przebywają inne osoby.

Więc na co czekasz! :)

Drukuj Wyślij znajomym