Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Wydarzenia w świecie brytyjskiej modyRight menu


Wydarzenia w świecie brytyjskiej mody

Zespół Polkadot

08.06.2010

Kalendarz najważniejszych wydarzeń w świecie brytyjskiej mody

fot: MS

London Fashion Week

Luty i wrzesień
Londyn
Natural History Museum, Cromwell Road, SW7 5BD
strona London Fashion Week

Odbywające się dwukrotnie w ciągu roku największe wydarzenie w świecie mody w Wielkiej Brytanii i jedno z coraz bardziej liczących się na świecie, obejmuje pokazy kolekcji „ready to wear” na jesień/zimę (luty) oraz wiosnę/ lato (wrzesień).

Większość głównych pokazów jest zamknięta dla publiczności, a otwarta tylko dla prasy i osób z branży. Mimo to każda z wielbicielek (jak i wielbicieli) mody może brać udział w wystawie organizowanej w Somerset House. Odbywa się tam sprzedaż kolekcji ponad 150 projektantów (tzw. klasy B), w atrakcyjnych cenach – istna perełka dla łowczyń okazji z wysmakowanym stylem. Podczas imprezy organizowane są również pokazy makijażu i fryzur (stałym gościem imprezy jest salon fryzjerski Tony& Guy) oraz spotkania z ekspertami w dziedzinie mody i urody.

Ceny biletów wahają się w granicach od £10 do £24. Bilety lepiej zamówić wcześniej drogą internetową, impreza bowiem cieszy się dużą popularnością. Więcej informacji na stronie The London Fashion Weekend. Polecamy!

Swatch Alternative Fashion Week

Kwiecień
Londyn
Spitalfields Traders Market
Crispin Place, Brushfield St, London E1
Strona Alternative Arts

Pokaz mody alternatywnej autorstwa młodych, początkujących projektantów. Impreza odbywa się na terenie marketu Spitalfields niedaleko stacji Liverpool St Station. Większość pokazów jest otwarta dla wszystkich, wstęp wolny.

Graduate Fashion Week

Czerwiec
Londyn
Earls Court 2
Strona Graduate Fashion Week

Podczas imprezy Graduate Fashion Week prezentowane są projekty najwybitniejszych studentów ostatnich lat studiów z ponad 50 najlepszych szkół projektowania mody w Wielkiej Brytanii oraz na świecie.

Turkish Fashion Fabric Exhibition

Styczeń
Londyn
Hala Olympia

Największa w Wielkiej Brytanii wystawa tkanin, ważna szczególnie dla osób zawodowo zajmujących się tworzeniem mody. Doskonała okazja by prześledzić najnowsze trendy, jak również bezpośrednio skontaktować się z producentami wyrobów tekstylnych.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym