Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Setne urodziny SelfridgesRight menu


Setne urodziny Selfridges

Zespół Polkadot

20.05.2009

Londyński Selfridges, jeden z najsłynniejszych domów handlowych...

w Wielkiej Brytanii, obchodzi w tym miesiącu okrągłe, setne urodziny.

Założony w 1909 roku przez Harry'ego Gordona Selfridge'a jest drugim co do wielkości (po domu handlowym Harrods) sklepem w UK.

1.Torebka Mulberry Baswater 2.Sukienka Giles Deacon 3.Toster Dualit 4.Szpilki Christian Louboutin 5.Buty Converse

Trzeba przyznać, że jak na zaawansowany wiek oraz aktualny stan światowej gospodarki sklep ma się dobrze i wciąż zachwyca swoich klientów nowoczesnością i fantazyjnymi pomysłami, jak również wyznawaną przez sklep zasadą „klient ma zawsze rację” ("the customer is always right").

Dla uczczenia doniosłej rocznicy kilku znanych projektantów poproszono o stworzenie specjalnej, limitowanej kolekcji w charakterystycznym dla sklepu Selfridges żółtym kolorze. W urodzinowej akcji wzięli udział między innymi Paul Smith, Mulberry, Jimmy Choo, Marc Jacobs i Lulu Guinness. Wśród eskluzywnych elementów kolekcji znajduje się między innymi torebka Mulberry Bayswater (£550) z lakierowanej skóry oraz szpilki zaprojektowane przez Christiana Louboutin (£500).

Na półkach Selfridges znajdziemy również urodzinową edycję kosmetyków, takich jak Lancome Limited Juicy Tube (£13.50), czy linię kosmetyków M.A.C. „Gold and fever” (od £8), w specjalnych żółtych, opakowaniach.

Co więcej, czwórka czołowych projektantów brytyjskich: Vivienne Westwood, Stella McCartney, Paul Smith i Giles Deacon, zgodziła się na zaprojektowanie specjalnej urodzinowej edycji znaku rozpoznawczego klientów Selfridges - żółtej torby na zakupy. Jest to świetna pamiątka setnych urodzin Selfridges dla osób z nieco skromniejszą zawartością portfela.

Jak to przy urodzinach - nie może też zabraknąć dobrej zabawy. Do końca maja w sklepie na Oxford Street odbywa się Yellow Festival. Aby dowiedzieć się więcej na temat zaplanowanych atrakcji, najlepiej odwiedzić stronę www.selfridges.com.

Happy birthday Selfridges!

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym