Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Kiedy robić zakupy?Right menu


Kiedy robić zakupy? Czyli sale, sale, sale time!

Zespół Polkadot

15.06.2010

Przeceny, specjalne oferty, promocje. Bądź pierwszą, która wie!

Ceny w brytyjskich sklepach są wyższe niż w polskich, szczególnie w szczytach sezonów. Niejedną z nas przyprawią one o palpitacje serca, niekontrolowany odruch sprawdzania liczb dwa razy („może się pomyliłam?”) i wewnętrzną walkę z wątpliwościami: kupić czy nie kupić?

Z czasem będzie Cię stać na więcej, ale – zwłaszcza na początku pobytu – wszystko będzie Ci się wydawało szalenie drogie.

Nie popadaj jednak w depresję typu „nie mam się w co ubrać, na nic mnie nie stać”. W ciągu roku można trafić na wiele ciekawych okazji oraz przecen. Przy odrobinie czujności masz dużą szansę na upolowanie tej oszałamiającej bluzki pokochanej „miłością od pierwszego przymierzenia” w cenie, która nie doprowadzi Cię do bankructwa.

Kiedy robić zakupy?

Najgorętszy sezon wyprzedaży ma miejsce w styczniu, zazwyczaj zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Punktem startowym był dotychczas Boxing Day (święto państwowe – dzień wolny od pracy przypadający najczęściej 26 grudnia), jednak ostatnio niektórzy sprzedawcy decydują się na wcześniejsze terminy wyprzedaży, obniżając ceny już przed świętami.

Większość sklepów rozpoczyna redukcje od 20-30%, przechodząc stopniowo do 50%. Ceny najmniej sprzedających się towarów są obniżane nawet o 70%.

Następną datą, którą prawdziwe łowczynie okazji powinny zapamiętać, jest przełom czerwca i lipca, kiedy to następuje wyprzedaż kolekcji wiosenno-letniej. Niektóre ze sklepów rozpoczynają ją już w drugiej połowie czerwca, inne zwlekają aż do lipca.

W ciągu roku ma również miejsce wiele mniejszych wyprzedaży śród-sezonowych (tzw. „middle season sale”).

Dokładne informacje o tym, kiedy i gdzie odbywają się wyprzedaże oraz które sklepy mają właśnie oferty specjalne znajdziesz na naszym forum.

Kiedy NIE robić zakupów?

Jeśli to możliwe, staraj się nie planować zakupów w sobotę. Nie tylko Ty bowiem będziesz mieć wtedy dzień wolny, ale tysiące (setki tysięcy) innych osób, a to oznacza zazwyczaj: długie kolejki do przymierzalni, niemożność złapania nikogo z obsługi sklepu z prośbą o pomoc jeśli na półce brakuje Twojego rozmiaru itp.

Nigdy nie rób zakupów kiedy się śpieszysz. Jeśli nie jesteś pewna kupna jakieś rzeczy, nie decyduj się. Możesz zawsze poprosić kogoś z obsługi sklepu czy nie możesz odłożyć danej rzeczy do przechowania np. na następny dzień.

Więcej rad i ciekawostek znajdziesz na naszym forum. Jeśli masz własne sposoby na zakupy, lub wiesz w którym sklepie odbywają się ciekawe promocje, podziel się z nami!

Drukuj Wyślij znajomym