Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Jil Sander dla UNIQLO



Right menu


Kolekcja Jil Sander dla UNIQLO

Zespół Polkadot

08.10.2009

Na początku października w sklepach UNIQLO pojawiła się kolekcja powstała przy współpracy...

niemieckiej projektantki Jil Sander. Przebywająca już od kilku lat na emeryturze projektantka powraca w wielkim stylu z unikatową kolekcją nazwaną po prostu +J.

Założona przez Tadashi Yanai w 1984 roku sieć sklepów UNIQLO (skrót od unique clothing) specjalizuje się w sprzedaży podstawowych elementów garderoby: swetrów, koszulek, dżinsów, bluzek itp., przeznaczonych zarówno dla pań jak i dla panów, dostępnych w szerokiej gamie kolorów i przystępnych cenach.

Projekty Sander charakteryzuje przywiązanie do klasyki, bogactwo materiałów, determinacja w braku wszelkich ozdób, perfekcyjny krój oraz minimalizm w doborze kolorów, ograniczonych głównie do odcieni kremowego, beżowego, granatowego oraz czarnego.

W tej współpracy zaintrygowała ją zwłaszcza możliwość udostępnienia doskonałej jakości ubrań masowemu odbiorcy. Jak sama mówi, UNIQLO przypomina jej komputery marki Apple: fantastycznie zaprojektowane, a jednocześnie przeznaczone dla każdego. W japońskiej marce docenia też zamiłowanie do tradycji, porządku, wiedzy i dobrej organizacji.

Łącząc estetykę Sander z doświadczeniem UNIQLO, kolekcja +J proponuje wysokiej jakości, klasyczne, ale jednocześnie bardzo współczesne ubrania w atrakcyjnych cenach. Składa się na nią 100 elementów linii damskiej oraz 40 linii męskiej.

Od lewej: Front Seamed Shirt, Merino Loose Fit V-neck Cardigan, Stretch Cotton Long T-shirt, Stretch Cotton Tunic

Kolekcja +J jest dostępna w wybranych sklepach UNIQLO w Londynie oraz w innych większych miastach na całym świecie.

W brytyjskiej stolicy ubrania z tej linii są do nabycia w sklepach na 311 Oxford Street, 170 Oxford Street oraz w sklepie UNIQLO w domu handlowym Westfield.

Część kolekcji dostępna jest również w internetowym sklepie Uniqlo www.uniqlo.co.uk.

Od lewej: Wool Trench Coat, Relaxed Trench Coat, Wool Short Balazer

By zachęcić swoich klientów do kupowania online, Uniqlo przy zakupach powyżej £40 oferuje przesyłkę gratis z kodem UNIFREEDEL.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym