Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Jak przetrwać gorączkę wyprzedażyRight menu


Jak przetrwać gorączkę letnich wyprzedaży

Zespół Polkadot

12.06.2011

10 rad jak w czasie letnich wyprzedaży kupować mądrze, z przyjemnością i tak by być "trendy".

1. Planuj zawczasu. Zrób przegląd w szafie, zorientuj się czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeszcze przed rozpoczęciem wyprzedaży przejdź się po sklepach lub jeśli nie masz na to czasu, rzuć okiem na strony internetowe swoich ulubionych marek. Sprawdź co ci się najbardziej podoba i na co będziesz polować w czasie letnich wyprzedaży.

2. Ubierz się w wygodne rzeczy - takie, które łatwo ci będzie zdjąć w przymierzalni i założyć z powrotem. Załóż cienką podkoszulkę, dzięki temu będziesz mogła przymierzyć bluzki bez potrzeby stania w kolejce do przymierzalni. Pamiętaj również o wygodnych butach!

3. W okresie wyprzedaży, jakkolwiek jest to kuszące, lepiej nie kupować „najgorętszych trendów” aktualnego sezonu - bowiem już w następnym roku mogą być one niemodne. Najlepiej skupić się na produktach uniwersalnych.

4. Zwróć szczególną uwagę na rzeczy tych marek, które podobają ci się najbardziej, a których zbyt wysoka cena sprawia, że na co dzień nie możesz sobie na nie pozwolić. Pamiętaj lepiej mieć jedną gustowną i dobrej jakości rzecz niż kilka niepotrzebnych ubrań, których prawdopodobnie nigdy na siebie nie włożysz.

5. Czas wyprzedaży to nie tylko sama przyjemność kupowania. To głównie stanie w niekończących się kolejkach oraz pokonywanie wielu kilometrów w poszukiwaniu tej wymarzonej kreacji. Na wszelki wypadek weź ze sobą małą butelkę wody mineralnej i tabliczkę czekolady. Na pewno przyda ci się dodatkowa porcja energii. Przezorny zawsze ubezpieczony!

6. Warto wybrać się do lokalnych butików i domów handlowych. Unikniemy męczących tłumów i mamy większe prawdopodobieństwo dostania naszego rozmiaru. Najbardziej popularne miejsca na zakupy, takie jak londyńska Oxford Street będzie prawdopodobnie tonąć w morzu ludzi i szalonych łowców okazji.

7. W wielu sklepach w czasie wyprzedaży obowiązuje zasada nie przyjmowania zwrotów za przeceniony towar. Jeśli nie jesteś pewna czy dana rzecz ci pasuje, a chcesz ją zabrać do domu w celu ponownego przymierzenia, zapytaj kogoś z obsługi sklepu czy masz do tego prawo i w jakim terminie musisz dokonać ewentualnego zwrotu.

8. Jeśli znalazłaś coś naprawdę wystrzałowego, ale niestety w sklepie nie ma już Twojego rozmiaru sprawdź, czy jest on dostępny na stronie internetowej sklepu. Listę sklepów odzieżowych znajdziesz w artykule Ubrania i akcesoria, obuwniczych w artykule Buty.

9. Unikaj robienia zakupów w pośpiechu, niestety łatwo wtedy podjąć niewłaściwą decyzję.

10. Zostaw swoją drugą połówkę w domu. Nie ma nic gorszego niż zakupy z marudzącym facetem u boku zadającym co chwila pytanie: kiedy wreszcie wyjdziemy z tego sklepu? W pojedynkę będziesz mieć więcej swobody, a i on nie będzie się męczyć. Zobaczysz jaki będzie ci za to wdzięczny ;).

Więcej rad i ciekawostek oraz informacji kiedy i gdzie dokładnie mają miejsce wyprzedaże znajdziesz na naszym forum.

Drukuj Wyślij znajomym