Strona główna / Nasze sprawy / Moda i styl / Comme des Garçons dla H&MRight menu


Comme des Garçons dla H&M

Zespół Polkadot

16.11.2008

13 listopada w sklepach H&M pojawiła się kolekcja zaprojektowania przez Rei Kawakubo...

założycielkę i główną projektantkę domu mody Comme des Garçons.

Dom mody Comme des Garçons (z francuskiego – „jak chłopcy” ) powstał w 1969 w Japonii. Jego projekty słyną z pomysłowości oraz odwagi w przełamywaniu konwencji, a przy tym są zadziwiająco "możliwe do noszenia". Marka jest również znana z wykorzystywania bardzo dobrej jakości tkanin oraz oryginalnego kroju.

Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup odzieży CdG, dlatego kolekcja zaprojektowana dla sieci H&M może być wspaniałą szansą na zdobycie choć jednego produktu tej awangardowej marki.

„Zawsze interesowała mnie równowaga pomiędzy twórczością a biznesem. Jest to pewien dylemat, chociaż dla mnie tworzenie było zawsze na pierwszym miejscu. Praca dla H&M to fascynujące wyzwanie, ponieważ pozwala zmierzyć się z tym dylematem i być może pomoże go rozwiązać” - komentuje Rei Kawakubo.

Kawakubo zaprojektowała dla H&M linię damską oraz męską uzupełnioną akcesoriami i perfumami „unisex". W kolekcji znajduje się również kilka projektów z linii dziecięcej.

„Ta kolekcja w pełni odzwierciedla kreatywność i niezależność Kawakubo. Jest w niej wierna swemu charakterystycznemu stylowi: znajdziemy w niej perfekcyjnie skrojone ubrania, koszule, swetry, ale też serię figlarnych elementów z dzianiny, dramatycznie czarnych lub ciemnogranatowych, z akcentami białego oraz różowego koloru" – tak kolekcję opisuje Doradca Kreatywny H&M Margareta van den Bosch.

Kolekcja Comme des Garçons dla H&M będzie dostępna w wybranych sklepach w Londynie, Manchesterze, Birmingham, Bristolu, Glasgow oraz Dublinie.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum!

Artykuł powstał z wykorzystaniem informacji zawartych na stronie www.hm.com.

Drukuj Wyślij znajomym