Strona główna / Nasze sprawy / Domowe ABC / Polowanie na czekoladowe jajkaRight menu


Polowanie na czekoladowe jajka

Zespół Polkadot

31.03.2010

Pomożemy ci w sklepowym polowaniu na najlepsze Easter eggs.

Jajka są niezbędnym elementem obchodów Wielkanocy w Wielkiej Brytanii. Nie są to jednak jak w polskiej tradycji jajka w majonezie, ale... jajka z czekolady, którymi mieszkańcy Wysp obdarowują się nawzajem podczas tych wiosennych świąt. Brytyjskie dzieci z niecierpliwością czekają na poranek Wielkiej Niedzieli, kiedy to odbywa się tradycyjny „egg hunt” – zabawa polegająca na szukaniu czekoladowych pisanek schowanych w różnych zakamarkach ogrodu: w trawie, w krzewach, a nawet na drzewach.

Jeśli masz zamiar sprawić sobie i swoim bliskim słodką wielkanocną przyjemność, pomożemy ci w sklepowym „egg hunt”. Oto niektóre z obecnych na rynku czekoladowych przysmaków:

Sainsbury

Sainsbury's Belgian Milk Chocolate Egg, £4.99

Ładnie zapakowane, przyozdobione kropkami. Jest dość kruche i delikatne oraz pozbawione nadzienia, ale rekompensują to jego wielkość (16 cm) i przystępna cena. Dostępne są 3 różne rodzaje: z czekolady mlecznej (w niebieskim opakowaniu), gorzkiej (w różowym opakowaniu) oraz białej – wszystkie do nabycia w sklepach sieci Sainsbury.

Thornton's

Thornton's Continental Egg £9.99

Wielkanocny zestaw Thornton’s, oprócz jajka stylowo ozdobionego białą oraz ciemną czekoladą, zawiera pudełeczko z dwunastoma luksusowymi pralinkami.

Przy zakupach online na stronie www.thorntons.co.uk możliwe jest zamówienie darmowego lukrowego napisu na jajku – np. imienia obdarowywanej osoby.

Hotel Chocolate

The Eggsibitionist, Extra Thick Easter Egg £22.00

Jeśli tej Wielkanocy pragniesz doznać prawdziwego czekoladowego uniesienia, a twój budżet nie ma ograniczeń, koniecznie sięgnij po propozycję firmy Hotel Chocolate – Extra Thick Easter Egg.

W środku jaja, wykonanego z grubej warstwy czekolady składającej się w 40% z kakao, znajduje się 14 małych czekoladowych jajeczek, wypełnionych m.in. skórką pomarańczową, karmelem czy nadzieniem truflowym. Mniami!

Lindt

Lindt Gold Bunny, £4.99

Króliczek Lindta, zrobiony z gęstej mlecznej czekolady, przypadł do gustu tak wielu, że w niektórych sklepach można go kupić przez cały rok.

Tej Wielkanocy, oprócz pojedynczych sztuk w różnych rozmiarach w cenach od £1.50 wzwyż, możemy również kupić króliczki w zestawach: z czekoladowym jajem oraz 3 innymi króliczkami.

Baileys

Baileys Egg & Irish Cream Truffles £10.00

Miłośniczki likieru Baileys z pewnością ucieszy wiadomość, że marka Baileys Orginal wypuściła na rynek specjalny wielkanocny zestaw składający się z jajka wykonanego z pysznej mlecznej czekolady oraz 12 trufli o smaku Original Irish Cream Liqueur.

Produkt jest do nabycia w sklepach sieci Tesco oraz Sainsbury.

Chcesz coś dodać od siebie lub o coś zapytać? Dołącz do naszego forum.

Drukuj Wyślij znajomym