Strona główna / Nasze doświadczenia / Jak zwrócić niechciany prezentRight menu

Warehouse Fashions Limited

Jak zwrócić niechciany prezent

Zespół Polkadot

05.01.2014

Jeśli nie wszystkie prezenty jakie znalazłaś pod choinką okazały się strzałem w dziesiątkę...

i zastanawiasz się, co z nimi zrobić może najlepszym rozwiązaniem okaże się wymiana lub oddanie ich do sklepu.

Zgodnie z obowiązującym prawem brytyjskim, jeśli zakupiony produkt nie ma żadnych usterek, a dana rzecz po prostu ci nie pasuje, sprzedawca nie ma obowiązku przyjąć zwrotu towaru. To, czy sklep odda ci pieniądze lub zgodzi się na wymianę towaru na inny, zależy tylko od dobrej woli firmy. Na szczęście, wiele sklepów, dbając o zadowolenie klienta, nie stwarza w takich sytuacjach problemów.

Warunkiem przyjęcia towaru jest najczęściej okazanie dowodu zakupu. Warto poprosić osobę, która podarowała nam prezent, o paragon lub wyciąg z konta. Jeśli okaże się, że obdarowujący nie ma dowodu zakupu, lub po prostu nie wypada ci o to prosić, możesz mieć problem z wymianą towaru. Nie jest to jednak niemożliwe. Wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy, warto więc spróbować.

Jeśli towar jest uszkodzony, marnej jakości lub nie działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem, masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub wymiany na produkt zgodny z umową, ewentualnie żądać naprawy towaru. Będzie to możliwe za okazaniem dowodu zapłaty.

Nie musisz zwracać towaru w jego oryginalnym opakowaniu. Ważne jest jednak, by był on w dobrym stanie, szczególnie, jeśli powodem zwrotu nie jest jego wadliwość.

Jeśli nie uda ci się zwrócić prezentu do sklepu, zawsze możesz spróbować sprzedać go na największym wirtualnym targowisku świata – eBay. Istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że wśród wielu użytkowników serwisu znajdzie się ktoś, kto szuka właśnie tego, na czym Ci zbywa.

Więcej informacji na temat zasad zwracania zakupionego towaru możesz uzyskać dzwoniąc na infolinię Consumer Direct 08454 04 05 06 oraz na odwiedzając stronę www.consumerdirect.gov.uk.

Chcesz dodać coś od siebie lub zadać pytanie? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym