Strona główna / Nasze doświadczenia / Brytyjczycy uważają się za najgorszych turystówRight menu

Warehouse Fashions Limited

Brytyjczycy uważają się za najgorszych turystów

Hanna Fleszar

16.04.2011

Zdaniem samych Brytyjczyków, ich zachowanie...

za granicą nigdy nie przysparzało im powodów do dumy, ale najnowsza ankieta przeprowadzona przez wyszukiwarkę Skyscanner potwierdza tę smutną prawdę o zachowaniu brytyjskich turystów.

Brytyjczycy zajęli czołowe miejsca w niemal każdej kategorii: od „nie chcą uczyć się lokalnego języka ani poznać miejscowej kultury”, przez „nie próbują miejscowej kuchni”, do „są pijani i awanturują się”. Zauważono również ich niechęć do dawania napiwków.

Co ciekawe, najwięcej głosów w ankiecie – ponad 1000 - oddali sami Brytyjczycy.

Jedyna kategoria, w której Brytyjczycy zostali pobici to „są ordynarni”, słynne są przecież angielskie dobre maniery, dzięki którym w tej kategorii zajęli oni dopiero czwarte miejsce, złoty medal zaś przypadł Rosjanom, a drugie i trzecie miejsce odpowiednio zajęli Niemcy i Amerykanie.

Miejsce

Nie uczą się lokalnego języka

Są ordynarni

Są pijani i awanturują się

Nie próbują miejscowej kuchni

Nie dają napiwków

1

Brytyjczycy

Rosjanie

Brytyjczycy

Brytyjczycy

Brytyjczycy

2

Amerykanie

Niemcy

Amerykanie

Niemcy

Niemcy

3

Rosjanie

Amerykanie

Rosjanie

Chińczycy

Chińczycy

4

Francuzi

Brytyjczycy

Francuzi

Rosjanie

Rosjanie

5

Niemcy

Francuzi

Niemcy

Francuzi

Francu

Na drugim końcu skali, sytuacja jest bardzie zróżnicowana: najlepsi w uczeniu się obcych języków są Skandynawowie, Japończycy zostali uznani za najbardziej uprzejmych i dobrze zachowujących się turystów, a Australijczycy są najlepsi, jeśli chodzi o eksperymentowanie z lokalną kuchnią. Zaś najwyższe napiwki dają Amerykanie.

Sam Baldwin, redaktor działu turystyki Skyscanner tak skomentował wyniki ankiety:

- Przeważająca większość brytyjskich turystów, będąc za granicą, zachowuje się przyzwoicie a także chętnie poznaje obcą kulturę, zwyczaje i język. Ale wygląda na to, że stereotyp głośnego, pijanego Brytyjczyka na wakacjach w Hiszpanii, który tylko wyleguje się na plaży i odwiedza bar za barem zdominował sposób, w jaki postrzegamy zachowanie naszych ziomków na zagranicznym urlopie.

Źródło: Skyscanner

Chcesz dodać coś od siebie lub zadać pytanie? Dołącz do naszego forum!

Drukuj Wyślij znajomym