Strona główna / Forum / Pomysły / Biznes w Polsce


Right menu


Pomysły

Masz pomysł lub propozycję na to, jak ulepszyć portal Polkadot.pl? Napisz o tym!

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

kawartt23

11/07/2016 19:05

Biznes w Polsce

Szukacie ciekawych informacji na temat zarabiania czy biznesu w Polsce ? Jeśli tak to na tym blogu, http://biznesplanyonline.bloog.pl/ znajdziecie wiele ciekawostek, sami zobaczcie !

enina

29/11/2016 17:54

Dla tych dziewczyn, które biznes w Polsce prowadzą przyda się portal dla przedsiębiorców na którym oprócz tego, ze dostępne są tam darmowe wzory dokumentów to można sporo dowiedzieć się z artykułów, które są pisane przez prawników. http://poradnikprzedsiebiorcy.pl/pobierz/umowy

JustynaSobczak

23/12/2016 13:59

Jeśli biznes to marketing - jeśli marketing to internet happy Ja polecam pomyśleć od razu o stronie internetowej: https://icube.pl/strony-internetowe
Marketing w sieci, własna strona internetowa to podstawa sukcesu w dzisiejszych czasach.

Lusjen

29/03/2017 07:52

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że jak biznes to marketing. A jak marketing to internet. Jak ma się własną firmę to trzeba pomyśleć o reklamie. A dzisiejszych czasach reklama najszybciej rozpowszechni się przez internet. W tym zagadnieniu warto zainteresować się pojęciem sieci afiliacyjnej. Takie usługi oferują różne firmy ja polecam tę https://www.salesmedia.pl/ . Moim zdaniem w tej dziedzinie oni są najlepsi. Choć całego internetu nie prześledziłam i wszystkich firm nie znam. Polecam się także przyjrzeć pojęciom związanym z marketingiem SEO

dorka00

24/05/2017 17:43

jeśli chcemy prowadzić biznes nie tylko w Polsce warto zastanowić się czy nie oddać spraw kadrowo-płacowych do obsługi przez inną firmę tzw. outsourcing usług. Znalazłam nawet fajny artykuł na ten temat: http://blog.aleo.com/outsourcing-uslug-kadrowo-placowych-wywiad/
Nie każdy przedsiębiorca jest w stanie zapanować nad przepisami związanymi z zatrudnianiem osób i przestrzeganiem kodeksu pracy. Jeśli jest to mała firma, która zatrudnia kilku pracowników jest to dużo prostsze niż gdy zatrudniamy już kilkudziesięciu. Niektóre firmy tworzą stanowisko kadrowej w firmie, która o to wszystko dba ale czasami prościej jest to wyodrębnić z naszej firmy.

dora

Karmelitka

05/06/2017 05:09

biznesu w Polsce nie opłaca się robić bo przy tych wszystkich formalnościach i podatkach, to człowiek nic nie zarobi.

Roman77

26/06/2017 17:56

Dlaczego miałoby być inaczej? Przecież Polska rozwija się bardzo prężnie jeśli chodzi o gospodarkę. Warto czasem porzucić swoje przekonania i spojrzeć na świat realnie. Podpowiem Wam, że kluczem zawsze są innowacje. Tak jak firmy spedycyjne korzystają z systemów https://telematics.tomtom.com/pl_...t/fleet-management/vehicle-tracking/ od TomTom, bo optymalizują ich działania, tak każdy powinien brać z nich przykład. W ten sposób najprościej odnieść sukces.

Seina

05/09/2017 09:58

Założenie i prowadzenie biznesu łatwe nie jest, więc trzeba się liczyć przede wszystkim z licznymi przeciwnościami

solorz28

01/10/2017 08:09

Przy prowadzeniu własnego biznesu warto rozważyć możliwość wdrożenia systemu informatycznego, który pomoże usprawnić jej działania jak i kontrolę nad nią. Warto poczytać chociażby na tej stronie https://hicron.com/offer/sap-business-intelligence/ o takich rozwiązaniach. One naprawdę są przydane.

Janka12

29/03/2018 08:46

Na pewno sporym ułatwieniem dla Ciebie będzie wdrożenie systemów informatycznych, dzięki którym możesz swobodnie zarządzać firmą. Sprawdź na przykład stronę http://www.connecto.pl/ ta firma od 2005 roku wdraża systemy ERP oraz DMS, więc warto zerknąć moim zdaniem. Nic nie tracisz, a jak się umówisz na prezentację to może się przekonasz do rozwiązania i wdrożysz je u siebie.

seba.orlik

01/08/2018 15:54

Aby osiągnąć sukces w biznesie, warto stale dbać o rozwój swojej firmy. Jednym z ciekawszych sposobów na to jest uczestnictwo w klubach biznesowych, opisanych na http://abcporady.pl/jak-pozyskac-...nac-partnerow-i-biznes-we-wroclawiu/ Można tam spotkać wielu wpływowych ludzi, stworzyć sieć wzajemnych kontaktów i wymieniać się informacjami na temat swojego biznesu.

kalinka

05/08/2018 19:50

Jaki by to biznes nie był, to bez reklamy ani rusz blunk Sama się o tym przekonuję! Wzbraniałam się przed pozycjonowaniem mojej stronki, a teraz widzę efekty. Dzięki http://piotrpolok.pl/copywriting/ wreszcie mój biznes się rozkręca. Pełna profeska!

iza_z

30/09/2018 21:20

Najważniejsza jest odpowiednia reklama. Wedlug mnie ważne jest to, aby być obecnym w sieci, można dodawać ogłoszenia do takich serwisów jak https://ogloszenia.taelo.pl to jest bezpłatne. To duża baza wykonawców, także można znaleźc nowych klientów, moim zdaniem warto, tym bardziej, że można dodać się do bazy bezpłatnie, nie ponosimy żadnych kosztów.

inusia

30/09/2018 21:51

Biznes potrzebuje przede wszystkim dobrej komunikacji z klientem. Dobrze znać wszystkie narzędzia, które w tym pomagają. Są one świetnie przybliżone w tym artykule- https://marketinglink.pl/jakie-na...tingowej-wykorzystujemy-najczesciej/ , który mi osobiście bardzo pomógł w prowadzeniu zmian marketingowych w mojej firmie happy

seba.orlik

27/10/2018 15:32

Lokal gastronomiczny jest zawsze dobrym pomysłem na biznes. Trzeba tylko być oczytanym w tym temacie i mieć jakieś doświadczenie.
Jeśli ktoś zastanawia się nad otwarciem restauracji, to powinien zaznajomić się także z https://cafeteria.pl/skrzynki-do-...ac-zywosc-do-domu-sklepu-restauracji czyli podstawowymi zasadami dotyczącymi transportowania żywności.

inusia

30/10/2018 15:42

Zauważyliście, że polskie firmy często upadają? Czym Waszym zdaniem jest to spowodowane? Moim szczerze mówiąc tym, że szefostwo nie jest do końca wyszkolone. Bardzo staram się spiąć wszystko na ostatni guzik i dlatego przyjmuje oferty różnych szkoleń. Ostatnio byłam na szkoleniu cit, które wiele mi dało - wiem więcej. https://akademialtca.pl/

joannak

07/01/2019 07:44

A myślałyście może nad biznesem gastronomicznym? To dobry pomysł? Fakt, trzeba mieć na sam początek wysoki kapitał, aby zakupić te wszystkie maszyny: http://trivo.pl/zasada-fabryka-ma...zenia-i-maszyny-ktore-produkuje-zfm/ , aczkolwiek wydaję mi się, że jest to opłacalne przedsięwzięcie.

dorotadora

07/01/2019 17:44

Bez względu na rodzaj prowadzonego biznesu warto pomyśleć nad wdrożeniem odpowiedniego oprogramowania, które ma na celu usprawnienie funkcjonowania danej firmy. Moim zdaniem warto zapoznać się z informacjami ze strony https://swift.pl/. Dobrze jest poczytać na temat rozwiązań obecnie proponowanych na rynku. Taka wiedza może się przydać.

Seina

23/05/2019 10:26

Na pewno warto też pamiętać o takiej kwestii jak bezpieczeństwo danych osobowych w sieci, które jest wałkowane już od jakiegoś czasu, szczególnie od momentu wejścia w życie zapisów RODO. Dobrze byłoby zapoznać się z zasadami: https://informaticalegis.com/zasa...obowych-dla-firm-co-musisz-wiedziec/ co przy prowadzeniu własnego biznesu z pewnością jest to bardzo ważne.