Strona główna / Forum / Kącik mam / pierwszy lot z niemowlakiem ,jak zorganizować?


Right menu


Kącik mam

Tematy związane z ciążą, macierzyństwem, wychowywaniem dzieci.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

pigia

09/11/2016 11:39

pierwszy lot z niemowlakiem ,jak zorganizować?

Czeka mnie pierwszy lot na początku grudnia z niemowlaczkiem,synek będzie miał 4 miesiące, lot Ryanairem.
Czy leciałyście z tak małym dzieckiem w dodatku same? kupiłam nosidełko żebym miała wolne ręce, planuję nadać wózek z gondolą i fotelik samochodowy od razu żeby już nie targać tego po lotnisku,a dziecko będzie w nosidełku przodem do mnie.

Teraz pytanie czy to dobry pomysł,czy będę musiała wyciągać dziecko z nosidełka przy odprawie, co mogę zabrać do jedzenia dla malucha,czy woda z termosem przejdzie?
bardzo proszę mamy które już leciały tą linią o porady big-smile

Chmurkaa

09/11/2016 13:59

Witaj,

Ja też leciałam z moją maleńką córeczką sama i było to też akurat wtedy, kiedy skończyła cztery miesiące. Jedyną różnicą było chyba tylko to, że karmiłam piersią.
Nadanie wózka i nosidełka jest dobrym pomysłem. Dzięki temu będziesz miała wolne ręce. Z tego, co wiem, to dziecko trzeba będzie wyciągnąć z nosidełka, bo nosidełko będzie musiało być dokładnie sprawdzone. Wodę też sprawdzą, ale nie powinno być żadnego problemu.

Moja córka całą drogę (2h) przespała.

Powodzenia!

M.

pigia

09/11/2016 21:43

Dzięki Chmurkabig-smile nosidełko mam na myśli takie chustopodobne,miękkie bez jakiegoś stelaża, w którym niosłabym dziecko.
Na bagaż główny planuję nadać wózek z gondolą i fotelik samochodowy.
Mam nadzieje że można nadać od razu,a nie targać przez lotnisko do samych schodów samolotu.
nie wiem czy to dobry pomysł, bo koleżanka już mi odradza to nosidełko,bo ona brała wózek i oddawała go przy wejściu do samolotu
boje się że sobie nie poradzę jak by wypadło schodzić po schodach z dzieckiem i wózkiem
lecę z Luton i coś mi się obiło że nie ma windy?


Właśnie czytałam na stronach przewoźnika cytuję ""Nieodpłatnie można przewieźć 2 sztuki akcesoriów dziecięcych na dziecko — 1 wózek dziecięcy plus jeden z następujących przedmiotów: fotelik samochodowy, podstawkę podwyższającą lub łóżeczko turystyczne. Dwie sztuki akcesoriów dziecięcych przewożonych nieodpłatnie można oznakować na lotnisku w punkcie nadawania bagażu, który jest zamykany 40 minut przed planowanym wylotem.'''

Chmurkaa

10/11/2016 19:52

Nie ma za co happy

Ja nie oddawałam wózka, a leciałam ze Stansted na którym też nie ma wind. Niestety ludzie nie zawsze maja czas, żeby pomóc. Dlatego moim zdaniem robisz dobrze.

Powodzenia!

M.

MarzenaW

23/06/2018 15:22

Rzeczywiście nosidełko jak https://scandinavianbaby.pl/Ktore-nosidelko-wybrac-clinks-pol-52.html to świetne rozwiązanie. Zajmuje znacznie mniej miejsca niż wózek. Dziecko jest bezpieczne w nosidełku. Został przebadany przez lekarzy specjalistom. Jest bardziej praktyczny niż wózek. Można go schować do torby albo walizki.

Eizzy

12/05/2019 20:21

My zawsze mamy bardzo dużo zabawek i kolorowanek, ale pierwszy raz był rzeczywiście stresujący zarówno dla nas jak i dla córki.