Strona główna / Forum / Kącik mam / jakie mleko dla dziecka najlepsze?

Right menu

Kącik mam

Tematy związane z ciążą, macierzyństwem, wychowywaniem dzieci.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

Moniaaa28

16/12/2009 16:06

Aha i jeszcze podaje jej Gripe water, dziala natychmiastowo przynoszac ulge, jak tylko jakies gazy w brzuszku sie zbiora. Smak nie jest taki zly, slodkawy i nie zieje straszne koperkiem, jedynie do podawania nieporeczne, ale rozwiazalam problem, uzywam tego dozownika po infacolu.

mm27

16/12/2009 17:40

Dziewczyny moj synek tez ma straszne kolki,baczki tez puszcza ale z wielkim płaczem,spi po 1-1,5 normalnie tragedia i płacze az mi go szkoda.INFACOL w ogole nie działał,wczoraj moja HV poleciła mi kropelki COLIEF,moj M po pracy pojechał to kupic,nie powiem 7 ml kosztowało 12 funtów ale widze juz poprawe(bo to ma działanie natychmiastowe).Poza tym jak bedzie działało to lekarz wypisze na to recepte i bedzie za darmo.Takze moze komus sie przyda ta informacja-choc pewnie juz było o tym pisane a ja niedoczytałam.

scoba

16/12/2009 21:53

mm27, mam nadzieje, ze wam Colief pomoze. Jak ja bylam u lekarza, jak moj Maly mial kolki w pierwszym miesiacu i tez wspomnialam o Colief, bo slyszalam, ze lepszy, ale drogi, to mi powiedziala, ze nie ma tego w jej ksiazce (doslownie!) i mi tego nie przepisze...
Monia, moj synek tez jest na Aptamil Comfort (po probach z normalnym) i jego brzuszek tez go lepiej toleruje wlasnie ze wzgledu na mniej laktozy. Tak mi sie wydaje, choc badamy teraz kupki, bo bywaja bardzo nieladne, wiec zobaczymy, czy nawet ten Comfort jest dla niego dobry. Oj, niby to tylko mleko, a tyle z tym problemow!

Maxime Louis Michel, ur. 25/08/2009

Moniaaa28

16/12/2009 23:31

Scoba, no wlasnie kupki tez sa rozne, ale przynajmniej sa i mala nie pierdzi baczkow. Tak patrze, bo raz kupki sa pomaranczowe ze sluzem, innym razem zoltawe czy zielonkawe, wyproznia sie regularnie, ale w mniejszej ilosci. Fakt, ze czasami mala dostanie troche cyca, nie wiem, moze to ma wplyw. Przynajmniej spi mi ladnie ok 3 h tak jak powinno byc. Zobaczymy, jesli znowu beda komedie to juz nie mam pomyslu i ide z nia do lekarza. Z kolei ten co mi powie, ze to normalne u takiego malucha i trzeba przeczekac. Jak nie wyprozniala sie przez 3 dni jakos w kilka dni po porodzie to lekarz kazal mi nie dokarmiac, a ja wowczas musialam cos jej dac bo jeszcze mleka odpowiedniego nie produkowalam. Teraz znowoz karty sie odwrocily, bo mleko jest owszem, ale mala marudzi i nie chce jesc na tyle by sie najesc. Gdybym tak ja na sile na piersi trzymala to nie wychopdzilabym z lozka do wieczora zalana mlekiem po pachy i niespiacym dzieckiem na ramieniu, bo tak to wygladalo niestety. A tak ladnie jadla z piersi przez miesiac, ehhh.

baca103

17/12/2009 14:39

dziewczyny jesli wasze dzieci maja kolki polecam APTAMIL EASY DIGEST to jest specjalne mleczko ulatwiajace trawienie

Fifuś moje życie... 31.05 2008

scoba

17/12/2009 14:43

Wlasnie Aptamil Easy Digest nazywa sie teraz Comfort happy

Maxime Louis Michel, ur. 25/08/2009

baca103

17/12/2009 14:46

no tak pozmieniało sie big-smile ale szczerze polecam te mleczko i wlasnie COLIEF

17/12/2009 20:57

Hejka.Dziewczyny czy któraś z Was stosuje mleko Hippa Specjalne na Noc???? Czy ono jest jakieś solidniejsze? I czy dzieci je łatwo tolerują .ja mam wrażenie,że Aptamil 1 to dla mojego synka jest jak woda,nawet z baby ricem happy Po prostu najchętniej w nocy by co 4 godziny to pił.A ja walczę,żeby to było tylko wieczorem i rano.W dzień już nie pije mleka ,je stałe pokarmy.Czym zagęszczacie mleczko,jesli zagęszczacie ??

baca103

17/12/2009 21:36

mersinka moze Twoje dziecko budzi sie w nocy bo w ciagu dnia wypija za malo mleka.Niemowle conajmniej do pierwszego roku zycia powinno wypijac okolo 600ml mleka dziennie,jesli dajesz mu stale pokarmy to dobrze,ale musi byc w tym tez mleko. Ja na noc robie kasze manna na mleku

tinka

17/12/2009 21:46

witaj mersinka ,ja mojej malej podaje Aptamil komfort jest troszke bardziej zawiesiste nisz normalny Aptamil a na noc do mleka dosypuje kaszki ryzowej - malinowej mala ja uwielbia i duzo tego mleka na noc pije i przesypia od 21 - do 7 czasami 8 rano a jak ja poloze o 7.30 to wieczorem ok 2.00 musze dac jej jeszcze jedna butelke ale pozniej tez spi do 9.00. Pamietam czasy kiedy wstawala w nocy na butelke co 1.5 godz pozniej co 2 a pozniej co 3 godz.& grud skonczyla 4 miesiace...
Pozdrawiam...

Carolyn Maria
ur. 07.08.09

carolyn-maria.aguagu.pl

17/12/2009 22:12

Baca103...tego to nie wiedziałam,jakiem stara matka.A jesli on zjada 2xkaszkę na mleku /150 ml/,i jogurty to nie wystarczy? W sumie to nawet nie wiedziałabym gdzie to mleko mu wcisnąc bo dużo zjada.I sniadanka,i drugie i obiad i podwieczorek i kolację.... ciężko będzie sad
Córę tak długo karmiłam piersią ,że teraz nie wiem co robić.Ale pamiętam,że jak skończyła 5 miesięcy to w sumie też w dzień piła z cyca tylko raz.Około 15 jak wracałam z pracy.
No ale nic przejdę na Aptamil i chyba jednak 3 a nie 2.i zobaczymy.A kszkę mannę to chyba dopiero od roczku można podawać no nie?

tinka

17/12/2009 22:31

mersinka ,kaszki sa rozne juz od 4 miesiaca mozna podawac w zaleznosci jakie. Ja zaczelam malej pdawac jedzonko od 4 miesiaca bo tak juz mozna a tez jest to sprawdzone im wczesniej zaczniesz podawac jedzenie dziecku tym lepiej bedzie pozniej jadlo i nie bedzie bardzo wybredne... Fakt sa rozne dzieci....Moja mala badrzo lubi kaszki na sniadanko,sloiczki z prztartymi owocami i ine obiadki...

Carolyn Maria
ur. 07.08.09

carolyn-maria.aguagu.pl

17/12/2009 22:42

Tinka..dziekuję ale coś chyba musiałam źle napisać bo się nie zrozumiałyśmy.Ja kaszki podaję małemu.Kupuję polskie BoboVity.I powiem Ci,że z 2 razy też malemu zagęściłam mleczką tą malinową,bo ją uwielbia.Mi chodziło o taką kaszę mannę na mleku krowim,że chyba podajemy po roczku dziecka happy

tinka

17/12/2009 22:55

mersinka to ja chyba zle doczytalam sorrki.... ale z tego co wiem kaszki manne tez mozna wprowadzac wczesniej niz od roku czasu. Najlepij sprawdzic w internecie jak sa zalecane i sama sie zdecydujesz...ja z ciekawosci tez zaraz to sprawdze...

Carolyn Maria
ur. 07.08.09

carolyn-maria.aguagu.pl

17/12/2009 23:03

Baca ze stwierdzeniem, że dziecko potrzebuje 600ml mleka to się nie zgadze bo każde Dziecko jest inne. Moja Marcelka jak była ok pół roku to wypijała max.250ml na dobę (mojego mleka) i więcej nie chciała. Kaszek w ogóle nie jadła, a noc przesypiała od 19 do 7 rano bez budzenia się. Mersinka wrzuć na luz...zobaczysz że im mniej będziesz w tej sprawie kombinować tym szybciej ta sprawa się unormuje. Ja też się łamałam z dokarmianiem ale odpuściłam i bez żadnych zmian w jedzeniu Mały na 13 godz snu budzi się tylko raz po 7 godz., a bywa i też, że dopiero po dziesięciu happy Nie wiem czy mam racje ale wydaje mi się, że treściwsze dokarmianie na noc nie powoduje lepszego snu bo czy nie jest tak, że jak na wieczór się najemy to ciężko się śpi,a i wstaje człowiek bardziej głodny (ja tak mam). A poza ty wymusza się wtedy szybszą przemianę materii więc im więcej dostanie tym więcej będzie chciał...taka moja teoria z czysto logicznego punktu widzenia i własnego doświadczenia...
teraz to już idę spać...
papa

baca103

18/12/2009 14:13

oj medexa oczuwiscie,ze kazde dziecko jest inne,jedne pije 600ml dziennie a drugie 150ml,Ogolnie mowie,ze dziecko powinno(lecz nie musi) wypijac 600ml mleka przez dobe.Moj Filip ma poltora roczku i nadal wypija 500ml mleka,do kazdego posilku dostaje kubeczek mleczka. mozna podawac jogurty ,lub inne przetwory mleczne...

18/12/2009 20:35

No kupiłam dziś Aptamil 2 dla glodomorków.Podałam po kąpieli .Wydudlił całe 210 i jakby jeszcze mu się chciało.Zobaczymy jak to będzie.A le czasem myślę,że ta 3.00 w nocy to chyba jakaś jego magiczna godzina big-smile ,he he o tej porze odeszły mi wody .Może to jest to big-smile
dziekuję za porady wszystkim mamusiom :*

Moniaaa28

19/12/2009 17:23

Doslownie omen jakis, po 2 dniach ladnego jedzenia Aptamil Comfort zaczely sie komedie, mala zaraz pojedzeniu zaczynala stekac i nie mogla zasnac, a jak zasnela to sie budzila stekajac. Kupki regularne robila,niby dobrze sie trawilo, ale z tym stekaniem, moze ona za duzo powietrza brala, ale z drugiej strony jak karmilam mlekiem z kartonika to tak nie bylo. Mleko robie wedlug instrukcji, powinno byc ok, moze ona tej gestszej konsystencji nie toleruje, sama nie wiem, szkoda, bo mleko pomoglo na jej zaparcia. zaparcia i wysypke na buzi zaczela miec po sma extra hungry, ja juz gluipieje, wrocilam do sma gold, idealne nie jest ale mala nie meczy sie 24h.

myszka102

20/12/2009 08:43

hej! ja mam takie same objawy u swojego dziecka jak monia i jeszcze pare dziewczyn z waszego forum! dawalam tego aptamila1 i dalej sie kreci,wierci, niespokojnie spi albo wcale. rekord 16h bez snu. placze mi. polozne mowia ze to normalne ze dziecko nie spi tyle godzin. maly ma teraz 5 tygodni. dalam mu w nocy mleko aptamil komfot dla dzieci z kolka i problemami zoladka i jeszcze gorzej. pol nocy zarwane tak sie darl i zielona kupa caly dzien. wiec podalam w nast karmieniu znow aptami1 i co karmienie sie drze, nie spi albo niespokojny strasznie nerwowy. jak czesto te mleka mozna zmieniac? zeby mu nie zaszkodzic? ewidentnie cos mu dolega bo ma 1,5 miesiaca i niemzliwe zeby tak sie niemowle zachowywalo. juz trace orientacje czy to kolka? czy ja go przekarmiam albo on nie dojada choc przybiera na wadze normalnie wg poloznych 400-500gram na tydzien! nie mam sily. nie wiem co ja mam robic. gp tez mnie olal, midwife health adviser wszyscy mowia ze normalne. ale nie wiem czy normlne jest ze niemowle nie spi 16godzina na dobe albo placze non stop i sie wierci. tak jest za kazdym posilkiem a jak baki puszcze to placze tez. przysnac mu sie uda to tez budzi sie z placzem. mysle zeby sprobowac zmienic mleko po raz kolejny ale juz sie obawiam jak ma takie problemyz brzuchem? czy mu to nie zaszkodzi? juz nie wiem co mam myslec czy ze to minie po 3 m. bo ma niewyksztalcony uklad pokarmowy czy ze mleko mu nie sluzy/ bo jesli tak jest to przeciez bede zmuszona mleko do 2r.z. podawac i jak ma sie 24h na dobe drzec przeciez przepukliny moze dostac. on sie meczy i my tez.

baca103

20/12/2009 09:09

dziewczyny wasze dzieci sa malutkie i nie mozecie tak czesto zmieniac mleka,bo jeszcze bardziesz im szkodzicie.wydaje mi sie ze to kolki i nic na to nie poradzicie!! Colief i aptamil comfort,duzo cierpliwosci i milosci,to normalne ze jak zmieniacie mleko kupka jest zielona to nic zlego,poza tym ja karmilam filipa tym comfort przez pierwsze 4 miesiace i codziennie byla zielona kupa,to jest poprostu urok mleka.jak dziecko placze pomaga cieply oklad na brzuszek,smoczek tez bardzo pomaga,i przytulanie,spiewanie i a wam rozladowac nerwy i emocje pomoze placz razem z dzieckiem,po 3 miesiacu zycia powinno przejsc,przykro mi bardzo ale takie sa realia. Najgorsze sa pierwsze 3 miesiace zycia niemowlecia i w tym czasie najbardziej was potrzebuje
przechodzilam to samo z Filipem,czasem poprostu nie dawalam rady,ale zawsze moglam liczyc na pomoc partnera.
naprawde duuuuzo cierpliwosci zyczymy i zdrowka