Strona główna / Forum / Kącik mam / imię dla polskiego bobasa

Right menu

Kącik mam

Tematy związane z ciążą, macierzyństwem, wychowywaniem dzieci.

Musisz być zalogowany aby uzyskać dostęp do forum. Możesz się zalogować tutaj

Autor

Wiadomość

ania79

19/06/2010 16:43

Hej Dziewczyny! z tymi imionami to ciężko jest ich dużo i wiele jest ładnych ale jak trzeba wybrać,tak zdecydować i nadać dziecku na całe życie to zastanawiania jest że ho ho ho.,Hmmm niby "dziecko" imię możne sobie później zmienić lub zmienić je może jeszcze rodzic zanim dziecko skończy 6 miesięc,a znam przypadki zmiany,więc trzeba wybrać dobrze.Tyle jest pięknych imion i tych "naszych" i tutejszych ,mnie się wydaje że rodzice czasami zbytnio wymyślają/przesadzają.A już największym głupstwem jest jak w Polsce rodzice dają imiona angielsko brzmiące,ale w urzędzie pisownia jest polska i jest taki Majkiel/Majkel Kowalski. happy No ale każdy ma inny gust.
Też mieliśmy problem jak wybieraliśmy imię, zastanawialiśmy się nad Magdalena/Madzia,Alicja/Ala, Kacper,Mikołaj a mamy Martę.
Z imion,ktore teraz biorę pod uwagę (staramy się o bobaska) to:
dla chłopca- Leon,Dominik,Marcel,Eryk - jest jeszcze kilka które mi się podobają ale mam je w bardzo bliskiej rodzinie,więc odpadają ( Michał,Miłosz,Iwo,Bartosz,Kajetan)
a dla dziewczynki- Celina,Anita,Marcelina,Laura
happy propozycji jest kilka,ale jak będzie potrzebne to znowu będą spory (mojemu mężowi się coś nie podoba lub źle mu się kojarzy) i i pewnie znajdzie się imię spoza listy
Dziewczyny piszcie co Wam się podoba ,zawsze to jakieś propozycje.
pozdrawiam pa pa

Marta 20.09.2008 :)
Milena 25.02.2011 :)

Magdalena Murowana

20/06/2010 09:13

Ja nazwalam swoją kruszynke Nelka i bardzo lubię to imię. Mój mąż to Stas.. Wiec mam komplet. Stas i Nel happy

zabolek12385

20/06/2010 13:11

Ja odkąd pamietam zawsze mowilam ze moj corcia bedzie miala na imie Zuzia lub Julia a chlopczyk Tomasz. Kiedy siostra urodzila corcie dala jej na imie Zuzia ( nie wiedziala ze ja tez tak chce ale liczy sie pierwszenstwo) wiec jak ja urodzilam ore nie bylo gadania ma byc Julia i tak zostalo. Mojemy M tez sie podoba a tlumaczenia tesciowej ze juz u nich w rodzinie jest Julka i ma takie sama nazwisko skwitowalam ze " niejednemy psu Burek" i bylo po sprawie. Niedlugo chcemy sie starac o drugie i wiem ze jesli bedzie chlopiec przoblemu nie ma bo oboje chcemu Tomcia a co do dziewczynki to sie wymysli.
Jedno jest pewne to jest nasza decyzja i nikt nam ie w to nie wtraca anie nie ma prawa powiedziec ze cos mu nie gra. Nasze dzieci nasze imiona.
Teraz moja sis urodzila blizniaki 2 chlopcow i jest Fabian i Claudio ( niemieckie bo tam mieszkaja ale tez tylko ich decyzja)

Pozdrawiam

misia-1832

20/06/2010 21:01

U nas bylo tak ze dla dziewczynki ja wybieralam Olivia a dla chlopca maz i ma byc Kuba jakos od razu wiedzielismy jakie imie chcemy happy

Olivcia 2 latka:) Kubus jeszcze w brzuszku termin na 26 pazdziernika :)

ania79

30/06/2010 14:05

Hej dziewczyny! co się nic nie odzywacie? nikt nie ma pomysłów na ładne/ulubione imię? U mnie jest tak jak pisałam,mojemu mężowi nie podobały się moje pomysły na imię dla dziewczynki,więc po burzliwej dyskusji stanęło na tym,że chlopak to Eryk, a dziewczyna Justyna.Zobaczymy jak to będzie dalej czy ta Justyna to nie ulegnie jeszcze zmianie,bo Eryk to na 100% Tak cichutko liczę na chłopca,bo fajna sprawa PARKA ,ale najważniejsze żeby maluszek był zdrowy, więc płeć jest mało ważna.A jak sądzicie dla dzieci jest lepiej jeli mają rodzeństwo tej samej płci , czy to nie ma znaczenia?

Marta 20.09.2008 :)
Milena 25.02.2011 :)

zabolek12385

01/07/2010 08:25

Wszystkiego sa plusy i minusy happy Ja mam sis i odkad pamietam zawsze sie z nia bilam i pragnelam miec brata, za to moja kuzynka ma 2 chlopco i sie bawia super.
Ja poki co mam tylko corcie ale widze ze woli sie bawic z chlopcami niz dziewczynkami ( autka i te sprawy hihi - no i kiedy sie kloca o zabawki to chlopczyk jest upominany ze Jula dziewczynka i trzeba ustapic happy wiec Młoda to wykorzystuje)
Ale raczej nie ma znaczenia czy parka czy nie wazne zeby sie dzieci dogadaly i nie czuly zazdrosci o siebie i wtedy jest ok happy
Co do imion to Eryk - super
A dla dziewczynki podobaja mi sie Nadia, Emilia, Amelka happy

Oliwka15

08/11/2011 09:52

Ja zawsze lubilam imie EM IL pasuje jak ulal do UK i Polskihappy

Oliwka

Oliwka15

14/11/2011 14:59

Maja, Dawid, Emil, Oliwer, Oliwia Amelia, Anastazja w wielu krajach nie ma problemu z tymi imionami i pewnie znajdzie sie o wiele wiecej.

Oliwka

shelina

22/11/2011 11:47

Ja mam termin na styczen i bedzie chlopaczyk OLIVER happy

shelina

22/11/2011 11:48

sadze ze ladne imiona takie miedzynarodowe to Alan i Vanessa badz Amelia.

madziulek81

22/11/2011 17:55

Moj synek Kacper i tez nie ma problemu happy oczywiscie wolaja na niego Casper.

Kacper 17.06.08, 35tc 2380gr i 45cm

Klaudia 29.07.13, 36tc 2200gr i 44cm

*** love forever Adaś (26tc), Amelka (16tc), Oscar (24tc)

efrodyta

08/12/2011 17:50

madziulek81 a moj synus odwrotnie ma na imie Casper i tak na niego na Wyspach wolaja a w Polsce wolaja Kacperhappy,ale ogolnie to trudny wybor zeby imie bylo uniwersalne tu i w PL,moje typy to jeszcze Alan,Alex i Colin,a dla dziewczynki Lea albo Kaja.

teo

08/12/2011 17:55

Moje typy na dzis to Bruno lub Leon a na dziewczynke identycznie jak kolezanka wyzej Lea lub Kaya

efrodyta

08/12/2011 18:47

Imie Lea i Kaja ma tez 2 pisownie ale obydwa wymawia sie tak samo w pisowni anglojezycznej jest to Leah i Kayah,moj maz wynalazl te imionka dla mnie brzmia super, bo nie bylismy do konca pewni plci dziecka ,ale ze urodzil nam sie synus to jest Casper, zdecydowanie te dwa typy pozostaja u nas jesli bedzie kiedys siostrzyczka.

husky

17/05/2013 16:05

Hmm u nas bedzie Amelia i Julia
ale wstawie liste imion ktore bralam pod uwage moze komus sie przyda bo sa podobne lub takie same w pl i uk

Dziewczynki:
Antonine/ Antonina
Adrianna
Ada
Alexandra
Alicia/ Alicja
Amelia
Anna
Claudia/ Klaudia
Clara/ Klara
Joanna
Julia
Lilia
Kaya/ Kaja
Karina
Kornelia
Marta
Maya/ Maja
Monica/ Monika
Natalia
Nicola
Nel/ Nela
Octavia
Olivia
Samanta/ Samantha
Sabina
Zosia/ Sofia
Zuzanna/ Susanna

DLA CHLOPCA:

Adam
Alexander
Alex
Anthony/ Antoni
Damian
Dominic
Filip
Jacob/ Jakub
Leon
Oliver/ Olivier
Oscar/ Oskar
Max/ks
Maxymilian/ks
Patrick/ Patryk
Samuel
Tomas/ Tomasz

husky

17/05/2013 16:12

A takze
Anastazja
Anita
Barbara
Blanca
Emilia
Hanna
Lidia
Magdalena
Nina
Sandra
Sylvia

Emil
David
Cornelius/ Korneliusz
Nicolas
Sylvester

Znudzona

01/11/2013 20:28

Witam dziewczyny blunk wiec jeśli chodzi o imiona dla bobaska to mam ich sporo ktore moglabym dac mojemu malenstwo;d ale zdecydowaliy sie po dlugich naradach ze damy KLARA blunk przez K bo myslimy I powrocie do polski blunk a tam to zawsze problem z pisownia maja dlatego tak po polsku blunk Melissa Nela Blanka blunk a dla chłopca .. Ciężka sprawa blunk

baba222

08/11/2013 14:02

Dziewczyny, jesli moge cos podpowiedziec, to sie wtrace. Pracuje w szkole i policzylam sobie, ze przez ostatnie lata "przewinelo" sie obok mnie ok 2000 dzieciakow. Zauwazylam, ze polscy rodzice staraja sie dawac imiona brzmiace zarowno po polsku, jak i angielsku, bo boja sie, ze dzieci w szkole beda wysmiewane. Natomiast angielscy rodzice nie maja z tym problemu i nadaja dzieciom oryginalne imiona i wcale te dzieciaki nie sa wysmiewane. Mialam np. Mizhke (czyt. Miszka), Marishke- bo jej rodzice znali kiedys jakas polska Maryske, a teraz Evlanne- pytam sie jej skad pochodzi to imie, bo brzy mi jakos tak slowiansko, a ona mi na to "it's made up". I te dzieciaki nie maja problemow ze wzgledu na swoje imiona. Natomiast znam rodzicow, ktorzy daja chlopcom na imie Philip, przez "PH" zeby tutaj nie mieli problemow. Tym sposobem w PL to imie i tak jest nie do konca polskie, a w UK... no, coz, powiedzmy sobie, ze wsrod tych 2000 poznanych dzieci nie spotkalam zadnego Philipa. Znam Philipa 50-cioletniego, ale nie dziecko. Owszem, sa tradycyjne, stare angielskie imiona, Edward, George, ale wydaje mi sie, ze Philip, to tak jakby ktos w Polsce dal dziecku na imie np. Wieslaw. Wiec efekt moze byc odwrotny od oczekiwanego. Bo imie w Anglii nieznane nie bedzie wcale zle postrzegane, ale imie, ktore nam sie moze wydawac angielsko-brzmiace moze okazac sie nieco ... hmmm, nie wiem jakiego slowa uzyc, zeby nikogo nie urazic, ale chyba wiecie o co mi chodzi. Bardziej bym zwrocila uwage na pisownie naprawde trudnych imion. Imiona typu Filip, Natasza itd, bez problemu mozna pisac po polsku, bo i tak wiadomo jak to przeczytac, Anglicy tez dadza rade. Ale juz Przemyslaw, Mikolaj, to moze byc problem.. Glupio, zeby wolali na biednego Mikolajka, Majkoladz. Chociaz jest w szkole np Wojciech i bez problemu wymawiaja "Wojciek". Pozdrawiam, B.

baba222

Starania od grudnia 2006
Niepłodność niewyjaśniona
pocz. 2008- prezent na 30ste urodziny- ciąża nat. (bliźniacza)- rozwój zatrzymany ok 9 t.c. poronienie samoistne- 13 tydzień
2012-ICSI#1- 28 jajeczek na skanach, 20 pobranych, 17 dobrych, 9 zapłodnionych,4 blasto
-transfer 1 blasto 5d.-ciąża- rozwój zatrzymany ok. 7 t.c., poron.-9 tydz.
FET#1- 1 blasto- ciąża- rozwój zatrzymany- 6,5 t.c. poron 7 tydz.
Testy na poronienia nawracające-wszystko OK- niewyjaśnione
FET#2- 1 blasto- ciąża biochemiczna
FET#3- blasto "collapsed"- test negatywny
Grudzień 2014- endo scratch w PL
Styczeń 2015-ICSI#2- 28 jajeczek na skanach, 10 pobranych, 8 dobrych, 6 zapłodnionych
Transfer 2 zarodków w 3 dniu- 7 kom/minimalna fragmentacja + 9 kom/ sporo fragmentacji. Nic do mrożenia -ciąża. Przyjęło się jedno Maleństwo. Boże, proszę, chroń życie rozwijające się pod moim sercem.
5/10/15 naszym życiem zawładnęła ONA! Dzięki Ci, Panie za miłość Twą!
Wrzesień 2017- Invicta (Polska)-endoscratch-potem PICSI- 10 pobranych, 6 dojrzałych, 4 zapłodnione, w 5 dobie transfer 2 wczesnych blastocyst (2,1,1 i 1,2,2). Ciąża. Przyjął się jden zarodek. Rozwój zatrzymany 7t6d. Poronienie 11 tydz.
Luty 2018- InviMed (Polska)- endoscratch, potem PICSI- 16 pobranych, 14 dojrzałych, 12 się zapłodniło. W 3 dobie transfer 2 (8AA i 8AB). 6 zamrożonych (2 w 3 dobie i 4 blastocysty). Ciąża.

buttercream

21/11/2013 13:37

A mi się dla chłopca podoba Max. happy A jak dziewczynka to może Laura?

Życie jest jak pudełko czekoladek.

Jessii

31/08/2017 12:13

Jest wiele angielskich odpowiedników polskich imion, wystarczy poczytać artykuł: https://podpowiadamy.pl/najpopula...ielskie-odpowiedniki-polskich-imion/ , Mnie na przykład nigdy nie podobało się imię Ilona, ale po angielsku Aileen brzmi ciekawie, prawda?